I s absolutně amatérskými podmínkami načnou o víkendu fotbalisté Unionu Vršovice jarní část I. A třídy skupiny B. Navíc s vidinou postupu do přeboru.

„Vedeme o pět bodů před SK Střešovice, bylo by proto zbabělé říkat, že se chceme udržet. Postup je naší prioritou, ale jdeme cestou pokory. V tabulce je pět až šest týmů, které dokáží znepříjemnit život,“ říká trenér prvního celku I. A třídy Přemysl Renský.

Union vede tabulku o pět bodů, vyhrál dokonce i zimní turnaj na Štěrboholích, kde startovalo 22 mužstev. A v klubu prohlašují: přebor je stále naší jednoznačnou prioritou.

„Vyhráli jsme zimní turnaj, ale třeba v generálce na Hostivaři jsme 1:3 rupli. Dostali jsme pořádně po zádech. Spadnul nám hřebínek,“ líčí úspěšný kouč.

Ještě není rozhodnuto

Přestože Union vede, pět bodů ještě nezaručuje finiš z prvního místa. A do přeboru postupuje právě jen jeden. O ošidnosti náskoku pěti bodů se mohla před jarem přesvědčit v nejvyšší soutěži i Slavia.

„Ze zimního turnaje bych nic nevyvozoval. Je to o něčem jiném. Hodně záleží na prvních kolech. Jdeme s pokorou, ale ne s přílišným respektem. Pikantní je, že jak druhé Střešovice, tak i Slivenec, Ďáblice a Kunratice mohou všem brát body. Míchat tabulkou budou i Cholupice,“ vypočítává nejbližší soky.

Vršovice vstoupí do jara sobotním dopoledním soubojem doma s béčkem druholigové Sparty Krč a jen s malými změnami. „Myslím, že velké změny v našem týmu nejsou potřeba," dodal Renský.