Sparta se bude muset za pár dnů zlepšit hlavně ve zbytečných ztrátách a v proměňování šancí. Jinak se bude opakovat obehraná písnička, kdy parta z Letné jde do sezony plná ambicí a plánů na dobytí pohárové Evropy, ale ještě než sezona začne, dostane direkt, z něhož se pak delší čas vzpamatovává.

Prohra 1:2 na hřišti soupeře není dle dřívější pohárové matematiky úplně špatným výsledkem, ale od letošní sezony se změnilo zaběhnuté pravidlo o zvýhodnění vstřeleného gólu venku…

Všechno se pro sparťany ale vyvíjelo dobře. Po zmiňované rychlé trefě Krejčího se do dobré pozice dostal Hložek a poté neprostřelil tváří v tvář vídeňského gólmana Wiesnera.

V pozoru ale musel být i Nita, který se zaskvěl proti parádní dělovce Ljubičiče. Rumunský gólman ve službách Sparty přidal další výborné zákroky, ale mezi 63. a 71. minutou neměl šanci proti dloubáku a střele „z voleje“ Knasmüllnera.

Na tento úder už Pražané odpovědět nedokázali. Jejich snaha o tlak byla bezzubá a Rapid cenné vítězství uhájil.

Vše je ale teprve v polovině. Odveta na Letné se hraje příští týden ve středu.

Rapid Vídeň - Sparta Praha 2:1 (0:1)

Branky: 63. a 71. Knasmüllner - 3. Ladislav Krejčí II. Rozhodčí: Gözübüyük - Balder, Bluemink (všichni Nizozemsko). Žluté karty: Ullmann, Wimmer, Stojkovič, Grahovac - Štetina. Diváků: 19500.

Rapid: Strebinger - Stojkovič, Hofmann, Wimmer, Ullmann - Petrovič (73. Grahovac), Ljubicic - Arase (64. Fountas), Knasmüllner (87. Schick), Grüll - Kara.

Sparta: Nita - Vindheim, Štetina, Hancko, Höjer - Wiesner (83. Karlsson), Dočkal (83. Karabec), Pavelka, Ladislav Krejčí II, Ladislav Krejčí I (69. Pešek) - Hložek.