„Ztěžovali nám to, to je pravda. Udělali maximum pro to, abychom je nemohli sledovat. Já se jim nedivím, protože se hraje o hodně. Ale my jsme partyzáni a informace jsme si získali. Máme dostatek seriózních informací, abychom dokázali reagovat a připravit se na ten dvojzápas," řekl Požár na tiskové konferenci po remíze 1:1 v přípravném utkání s Žilinou.

Zápas s Žilinou byl generálkou

„To je jejich věc, jestli mají zápasy zavřené. I tak máme dost informací. Zatím vím, že hrají v systému 5-3-2, ale dosud jsme je nerozebírali. Teď máme pár dní na to, abychom se na ně připravili a u nich uhráli co nejlepší výsledek do odvety," uvedl obránce Michal Kadlec.

Čtěte také: Sparta v generálce remizovala se Žilinou 1:1, gól dal Sáček

Právě zápas s Žilinou byl generálkou na Rostov. Sparta si chtěla vyzkoušet některé věci, ale zároveň šla do utkání opatrně, aby se nerozšířila její marodka. „Hlavní je, že se nikdo nezranil před důležitým čtvrtečním zápasem. Příprava je jedna věc, výsledky se ale počítají až v lize a Evropské lize," uvedl útočník Néstor Albiach.

„Viděl jsem zápasy Rostovu proti Atléticu Madrid a Bayernu. Hráli s pěti obránci, měli úzký blok a vepředu rychlé útočníky. Budeme chtít u nich vyhrát jako každý zápas, ale hlavní bude neprohrát a pak rozhodnout doma," dodala španělská posila z Dukly.

Mlží i Sparta

I Sparta se před Rostovem snaží mlžit, a to zejména okolo možného startu Tomáše Rosického, který se vrací po zranění. „Pokud jsou tu ruští novináři, tak řeknu, že Tomáš je na Rostov připravený. Ale pro naše lidi musím říct, že zatím to nevypadá, že by byl na Rostov připravený," prohlásil Požár.

„Rosovi se snažíme pomoc. Samozřejmě bychom ho rádi viděli na hřišti a doufáme, že se brzy zapojí. Dělá maximum pro to, aby byl s námi co nejrychleji. Kdy to bude, to neumím říct," doplnil Kadlec.

Čtěte také: Útočník Markovič s Bohemians podepsal smlouvu do konce sezony