„Většinou se jednalo o přestupky proti veřejnému pořádku nebo použití pyrotechniky," řekl médiím mluvčí pražské policie Tomáš Hulan krátce po začátku zápasu. V jednom případě řeší policisté i podezření z trestného činu, ale zatím neuvedli o jaký čin konkrétně jde, protože ještě zjišťují podrobnosti.

Slávisté se odpoledne sešli u stadionu v Edenu, odkud společně vyrazili ke stanici metra Strašnická. Na stadion Sparty zamířili ze stanice Staroměstská po nábřeží a Letenským tunelem. Na akci dohlížely desítky policistů a těžkooděnců.

Policisté upozornili fanoušky, aby při pochodu nepoužívali pyrotechniku a nezakrývali si obličeje. Přesto se místy nějaká hořící světlice nebo dělbuch v průvodu objevily.

Letošní pochod slávisté naplánovali v retro stylu. V Edenu rozdávali a prodávali bílá trička s nápisem Tribuna sever podle strany stadionu v Edenu, na které má Slavia svůj „kotel". K mání byly také kloboučky v klubových barvách.

Turisté fanoušky obklíčili

Cestě slávistů přihlížely davy Pražanů i turistů. Lemovali nejen trasu pochodu, ale fotografovali si fandy i z hrany Letenských sadů. Na náměstí Jana Palacha je pak doslova obklíčili, když kolem průvodu udělali kruh. Řada z nich se policistů i novinářů ptala, co se děje. Stejně se dotazovali i někteří Pražané.

S protesty proti pochodu se slávisté až na Letnou prakticky nesetkali. Na Letenském náměstí na ně čekala u výjezdu z tunelu nepříliš početná skupina sparťanů, kteří na ně křičeli „Jude Slavie". Slávisté odpověděli pokřikem „Jak jste rudí, tak jste blbí". Policisté fanoušky k sobě nepustili a zůstalo jen u pokřikování.

Loni policie při pochodu slávistů před derby musela zasáhnout na Čechově mostě. Několik desítek fanoušků zadržela.