Už ve třetí minutě kopala sparťanka Martínková penaltu, ale proti proslulé Tribuně Sever selhala. Střelecký účet tak otevřela až po čtvrt hodině hry slávistka Veselá, hned po změně stran na ni navázala Szewieczková, tříbrankový náskok domácím hráčkám poté zařídila Šurnovská. Sparťanka Bertholdová vykřesala pro svůj tým v 77. minutě jiskřičku naděje, ale tu pět minut před koncem utnula svoji druhou trefou Szewieczková.

"Byl to neskutečný zápas a pro nás všechny skvělá motivace pracovat dál. Jsem moc ráda, že jsme překonaly rekord, fanoušci nás hnali za góly, byli úžasní. Pro to to hrajeme, neskutečné pocity," neskrývala nadšení Szewieczková. Ta si užívala každý gól. "Každá oslava gólu je speciální, ráda to prožívám. Bylo skvělé, jak byli lidi jako u vytření, skáčou, baví mě je hecovat. Všechny jsme si to užily," dodala.

Střelkyně dvou gólů Tereza Szewieczková hodnotí zápas:

"Všichni jsme si to užili a přesně takhle si to všechno představovali," usmíval se kouč slávistek Karel Piták. "Na začátku jsme přežili penaltu, pak se do zápasu postupně dostávali, dali gól a měli další situace, ze kterých mohli rozhodnout dřív. Výborně jsme ale vstoupili do druhého poločasu a pak už to měli pod kontrolou. Holky si věří, mají sebevědomí z Ligy mistryň," pokračoval.

Jeho kolega na sparťanské střídačce Pavol Gregora byl pochopitelně smutnější. "Pomohlo by nám proměnit ve třetí minutě penaltu, ale i tak jsme měli ještě celý zápas před sebou. Chyběla nám přesnost a v některých situacích lepší rozhodování. Závěrečných patnáct dvacet minut bylo ve hře několik mladých hráček a hráli jsme dobře, byli rychlí, lepší na míči. Od toho se musíme odrazit do dalších zápasů," řekl k prohranému derby.

Záložnice Eliška Sonntagová měla jasno: "Soupeř byl lepší a zaslouženě vyhrál. To, co jsme předvedly, prostě nestačilo. Musíme do toho jít příště víc," poznamenala.

Kapitánka Sparty Petra Bertholdová řekla k derby:


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...