Po týdnu tvrdých příprav a zpřísněného režimu se chlapíci v rudých dresech představili svému publiku. „Zbytečně se to nafouklo. Trénujeme stejně, jen se věnujeme více rozboru utkání, sledování soupeře a taktice,“ prozradil Bílek.

Zocelení sparťané začali zocelení. V 11. minutě se po přímém kopu Matušoviče dostal míč ke Kiselovi a ten ranou z pětadvaceti metrů poslal domácí do vedení.

„Úvod zápasu byl přesně takový, jaký jsme si představovali. Byla tam spousta střel, měli jsme brankové příležitosti,“ popisoval letenský trenér, který do sestavy poslal nové stoperské duo Řepka – Kadlec a jako podhrotového záložníka Kuliče. „Stopeři sehráli vynikající zápas a Kulič svou roli také zvládl, i když na postu útočníka se cítí lépe,“ hodnotil Bílek.

Letnou po půl hodině znovu rozjásal kanonýr Došek, který placírkou poslal svůj tým do dvougólového náskoku.

Jenže ve druhém dějství se začaly dít věci. Po osmi minutách se Štohanzl prosmýkl kolem Kadlece, nacentroval a Džeko skákavou střelou snížil. „V kabině byl o poločase trochu vítr,“ přiznal hostující kouč Bartl.

Sparta se z trávníku vytratila, soupeř vycítil šanci. „Hráli jsme první půli s obrovským nasazením , pak už nám trochu docházely síly,“ přiznal Bílek.

Teplice se tlačily do útoku a Letenští se do posledních minut strachovali o body. Aspoň remízu jsme uhrát mohli. Měli jsme na to,“ smutnil teplický útočník Dort.

„S nasazením a tím, co hráči odvedli, jsem maximálně spokojený. Každý se vydal ze všech sil,“ chválil své svěřence trenér Bílek.