Fotbalová Sparta dá přednost nejvěrnějším permanentkářům. A také klubovým legendám a funkcionářům, i od soupeře.

"Klub se rozhodl dát šanci permanentkářům, kteří nejčastěji ze všech v aktuální sezoně navštívili domácí ligové zápasy. Těchto fanoušků bude polovina z aktuálně povolené kapacity. Zbylou kapacitu stadionu zaplní lidé nezbytní pro uskutečnění zápasu, možnost přijít na zápas dostanou také bývalí hráči Sparty, funkcionáři soupeře a obchodní partneři klubu," zní z Letné.

Pár hodin před fotbalovou bitvou Sparta - Liberec se oba tito soupeři utkají i na ledové ploše. Hokejoví sparťané se po dlouhé sérii devíti zápasů venku konečně ukáží v domovské O2 areně, a to právě proti libereckým Bílým Tygrům.

„Hrát s omezeným počtem fanoušků na tribunách znamená pro klub opět obrovské finanční ztráty. Věřili jsme, že už se loňská situace nebude opakovat. Přednostní účast na zápasech Sparty budou mít naši permanentkáři, kteří nás už po posledním období pandemie významně podpořili. Rozhodnutí vlády musíme respektovat. Zdraví nás všech je na prvním místě. Jako HC Sparta Praha podporujeme očkování, které vnímáme jako nejjednodušší způsob, jak se vrátit k běžnému způsobu života," řekla generální manažerka HC Sparta Praha Barbora Snopková Haberová.

Fotbalisté Slavie Praha se v Edenu utkali s Feyenoordem Rotterdam.
Dvě tváře bleskového Dána. Hvězda Slavie i „vypnutý“ muž v bezvědomí

Fotbalová Slavia zatím oficiální stanovisko nevydala, ale je zřejmé, že půjde o stejný princip, jaký zvolili jejich úhlavní rivalové z druhé strany řeky. Tedy část pro permanentkáře a část pro partnery a hosty.Druhé nejvyšší soutěže v hokeji i fotbale mají s tímto nařízením méně starostí. Na zápasy fotbalistů Žižkova s Duklou a hokejovou Slavii by o tomto víkendu (slávisté až v pondělí) nepřišla návštěva přesahující daný tisícihlavý strop.

"Pokud by se tak stalo, řešili bychom to zastavením prodeje vstupenek, ale nepočítáme s tím," řekl Lukáš Šonský, tiskový mluvčí Dukly. Na Julisku v této sezoně nepřišlo přes 1000 diváků ani jednou.

Na Žižkově už tuto hranici dokázali překročit, ale v sobotu proti Varnsdorfu se s tím nepočítá. "Na minulý zápas přišlo přes pět stovek diváků. Navíc je zakázáno čepovat pivo, nečekáme, že by přišlo více fanoušků," míní Pavel Werner, tiskový mluvčí žižkovské Viktorky.

Hlavní trenér hokejové Slavie Jiří Veber.
Těžší si to děláme jen sami. Když budeme makat, zvedneme se, má jasno Veber

Hokejová Slavia hraje o víkendu venku, v Jihlavě, ale hned v pondělí přivítá v Edenu druhé Litoměřice.

"Přednost mají permanentkáři, prodávat budeme do maximální možné kapacity," oznámil Jakub Mezlík, tiskový mluvčí klubu. 

Slavia musela zrušit i rozlučkové utkání Jaroslava Bednáře a Marka Tomici, naplánované na prosinec. "Protože nejde o zápas profesionálních soutěží, ale o exhibici, nemohli bychom to dělat pro tisíc diváků, ale pouze pro sto. Ovšem ani pro tu tisícovku bychom nechtěli, proto jsme se rozhodli zápas odložit na termín, kdy bude moct přijít více fanoušků," dodal Mezlík.