První prohra v derby. Klokani padli až na Julisce

Praha - Ze dvou pražských derby, na Spartě a se Slavií, si připsali dvě remízy. Na body si brousili zuby i v souboji s Duklou. Klokanům se ale na Julisce dlouhodobě nedaří, nevyhráli tam už tři roky.

26.8.2017

Hráči Bohemians Praha. Foto: ČTK

Také včera večer byli domácí od začátku aktivnější a brzy se ujali vedení. Po dvaceti minutách se míč z přímého kopu dostal ke Kovaľovi, který prostřelil Fryštáka. „Nemůžeme se opřít o kombinaci, ale daří se nám standardní situace, díky nim získáváme body,“ usmíval se trenér Dukly Jaroslav Hynek. Inkasovaná branka paradoxně pomohla spíše Klokanům, kteří ožili a dominovali nejen hledišti, ale i na hřišti.

Druhý poločas začal větší aktivitou domácích

Vyrovnání se mohli dočkat hned vzápětí, na Bartkův centr do malého vápna však žádný z jeho spoluhráčů nedosáhl. A Kabajev o několik chvil později z otočky přestřelil. „V reprezentační pauze máme o čem přemýšlet. Třeba o individuálních chybách, nebo o tom, že jsme tři zápasy nedali gól. Se Slavií jsme byli blíže k vítězství, teď taky. Fotbal se ale hraje na branky a ty nedáváme,“ hromoval kouč poražených Martin Hašek.

Druhý poločas začal podobně jako první větší aktivitou domácích. Vedení mohl zvýšit Holenda. O gól ho připravil ofsajd. A Branderův únik skončil ještě před šestnáctkou. Inicitivu opět převzali hosté. Odměny v podobě vyrovnání se však nedočkali. I proto, že Mašek v dobré střelecké pozici selhal. Na tahu tak byli zase domácí. Sedm minut před koncem pečetil skóre střídající žolík Mustedanagič.

Obránce Dukly Jakub Podaný si pochvaluje: Vzadu si teď více věřímeHorší vstup do sezony si obránci fotbalové Dukly snad ani přát nemohli dva zápasy a skóre 1:7. Svěřenci trenéra Hynka ale na defenzivě hodně zapracovali a proti Bohemians udrželi druhé čisté konto. „Další nula vzadu je pozitivní a povzbuzující,“ pochvaloval si po výhře 2:0 obránce Jakub Podaný.

Opět bez inkasované branky, cítíte zlepšení?
Věříme si teď vzadu více, než tomu bylo na začátku, kdy jsme dostali ve dvou zápasech sedm gólů. Čisté konto potěší, Bohemka hraje zajímavý fotbal. Pár zápasů jsem viděl v televizi a myslím, že jsme se na ni dobře připravili. Jsem rád, že nás nezaskočili ze standardky. Vím, že při nich dělají kulišárny. Zkoušeli to i na nás, ale naštěstí jsme se ubránili. Další nula je určitě pozitivní a potěšující.

Ve druhém poločase jste nechali Bohemku chvíli hrát a spoléhali na kontry. Šlo o záměr?
Druhou polovinu utkání jsme chtěli hrát také aktivně. Když zalezete do bloku, tak má Bohemka po stranách šikovné hráče, kteří dávají dobré centry. A Kabajev je před brankou nepříjemný. Štěstí, že z nich nic nebylo. Kontry byly účelné. Škoda, že jsme dřív nepřidali další gól.

Dýchá se už Dukle lépe?
Sedm bodů je pro nás momentálně dobrých.

Mluvil jste o kulišárnách, před prvním gólem jste také s jednou uspěli.
Šlo o domluvený signál. Říkali jsme si, že první standardky budeme hrát normálně. Já ale věděl, že je z ideální pozice. Sice to bylo nadvakrát, ale Koval si výborně naběhl a míč uklidil do protipohybu.

Bohemku jste do velké šance nepustili. Díky větší pohodě vzadu?
Dobře jsme dostupovali Kabajeva. Dokáže si výborně pokrýt balon, ale to jsme mu nedovolili. Stopeři zahráli skvěle. Bylo důležité tak na Bohemku hrát, jde o její hlavní zbraň.

Útočník Bohemians Dominik Mašek má o příčinách prohry jasno: Musíme zlepšit finální fáziBohemians si opět koledují. Závěr minulé sezony se nesl ve znamení strachu o setrvání mezi elitou a ačkoliv úvod ročníku vypadal nadějně, klidné spaní v Ďolíčku mít nebudou. Po slibném startu, kdy Klokani dokázali obrat o body úřadující mistry i jejich úhlavní rivaly, Spartu, se už tři zápasy neradovali z branky. V bitvě o Vršovice ještě měli důvod k radosti, díky jednomu bodu za bezbrankovou remízu, na Julisce už jim však byl střelecký půst osudný. „Chybí nám kvalita a klid ve finální přihrávce a zakončení,“ lituje talentovaný Dominik Mašek.

V úvodu jste nebyli příliš aktivní, probudila vás až inkasovaná branka. Čím si ospalý vstup vysvětlujete?
Od začátku jsme chtěli důsledně držet obranný blok a nepouštět soupeře do vyložených šancí. Prvních dvacet minut jsme byli úspěšní, potom jsme inkasovali ze standardní situace. Od té doby už jsme začali hře dominovat a vytvářeli si šance. Bohužel jsme je ale neproměnili.

Co je špatně, že se neprosazujete střelecky?
Musíme zlepšit závěr akce. Poslední přihrávku a důraz v pokutovém území soupeře, abychom balon do sítě jakkoli dotlačili. To nám aktuálně nejvíc chybí, a proto žádné branky nedáváme.

Vy jste měl dobrou pozici, volil jste centr, proč jste nezkusil střelu?
Zpracoval jsem si míč špatně pod nohy, a poté už jsem měl u sebe obránce a raději jsem centroval na spoluhráče. Kdybych si balon lépe přebral, šlo zakončovat.

Tři zápasy, žádný gól. Projevuje se to už nějak na vaší psychice?
Neřekl bych, že na nás leží nějaká deka. Ale nemá cenu si cokoli nalhávat, prostě potřebujeme nutně vstřelit branku a vyhrát. Ale pokud nedokážeme dát alespoň gól, nikdy nemůžeme pomýšlet na výhru. Nezbývá než pracovat a věřit, že branky přijdou.

Autor: Michal Jeřábek