Duel na Parken Stadium odstartovali domácí zostra – už v první minutě do Kúdely zajel kyperský forvard Pieros a vykoledoval si žlutou kartu. Fotbalově to však bylo opatrnější, jedinou vážnější příležitost první dvacetiminutovky si po rohu Stocha připsal Bořil, který z těžkého voleje přestřelil.

Bylo zřejmé, že dánská metropole vidí klání, v němž se nikdo nikam nepožene. Kodaň navíc nepříjemně zaskočilo, že už od 23. minuty oba její útočníci pokračovali v zápase pod hrozbou vyloučení. Sudí Banti totiž vyžlutil i N‘Doye, po jehož loktu se znovu skácel stoper Kúdela.

Zklamaný Alexandru Baluta přihlíží vítězné radosti Zenitu Petrohrad. Slavia v Rusku padla 0:1.
Lazaret Slavia. Sešívaní zoufale potřebují útočníka, zn.: Jedině zdravého

Již zmíněný senegalský střelec o sobě dal znovu vědět jen o pár minut později, kdy k němu plachtil načechraný centr daleko vytaženého pravého beka Ankersena. Naštěstí pro Pražany byl na svém místě aktivní Bořil, přes jehož těsnou defenzivní masáž se zkušený fotbalista neprosadil.

N‘doye, někdejší král střelců dánské Superligy, trápil Vršovické zdaleka nejvíce, v koncovce mu ale chyběl klid. Ani Slavia si na lehkost z Petrohradu nemohla vzpomenout – názorně to ukázaly pasy Stocha nebo Traorého, které Zmrhala mohly uvolnit do trháku, jenže postrádaly přesnost i razanci.

Matoušek se dočkal

Po pauze si ještě někteří diváci nestačili ani sednout a už přišel šok, tedy alespoň pro dánský klub. Coufal od pravé lajny a přes Bengtssona nadvakrát vyslal pobídku do vápna, načež jeho přízemní balon našel Matouška. Ten neváhal a střelou k levé tyči si připsal první „slávistickou“ branku od nedávného přestupu z Příbrami – 0:1.

K potěše početné skupiny hostujících příznivců pokračoval celek z Edenu ve své aktivitě i nadále. V obrovské šanci se ocitl v 60. minutě Zmrhal, kterého za obranou učebnicově našel Stoch, jeho lehký lob ale tyč Andersenovy svatyně o centimetry minul.

S přibývajícím časem rostla nervozita, která především domácím v určitých chvílích svazovala nohy. Důkazem budiž například standardní situace ze 71. minuty – technik Skov mohl Koláře ohrozit z necelých třiceti metrů, svůj pokus však bez jakékoli naděje na úspěch slaboučce „zakopl“ vedle.

Při závěrečném tlaku Kodaně podržel Slavii duchapřítomný Kolář, a tak posléze se spoluhráči mohl slavit cenné body. Ve dalším střetnutí skupiny C zvítězil Zenit na domácí půdě nad francouzským Bordeaux 2:1 a je v čele se sedmi body, Pražané prozatím získali jen o bod méně a jsou druzí.

Fotbalové utkání HET ligy mezi celky SK Slavia Praha a 1. FC Slovácko 29. dubna v Praze. Tomáš Souček dostává žlutou kartu.
(Ne)postradatelný slávista Souček. Zůstane v Edenu?

FC Kodaň – SK Slavia Praha 0:1 (0:0)

Branky: 46. Matoušek. Rozhodčí: Banti – Manganelli, Passeri (ITA). ŽK: 1. Pieros, 23. N‘Doye – 39. Bořil, 55. Coufal, 64. Traoré. Diváci: 20 672.

Kodaň: Andersen – Bengtsson, Bjelland, Papagiannopoulos, Ankersen – Fischer (71. Holse), Falk (84. Vavro), Greguš, Skov (84. Kodro) – N‘Doye, Pieros. Trenér: Stale Solbakken.

Slavia: Kolář – Bořil, Ngadeu, Kúdela, Coufal – Hušbauer (90. Deli), Souček – Zmrhal, Traoré, Stoch (85. Frydrych) – Matoušek (72. Tecl). Trenér: Jindřich Trpišovský.

Na snímku Patrik Hrošovský (v červenomodrém) v souboji s Casemirem z Realu Madrid