Na zaplněném Vítkovickém stadionu byli domácí hodně blízko vedení. Miláček tamního publika Milan Baroš totiž v první půli dopravil balon do sítě. Radost mu ale zkazil sudí, který odpískal hru rukou. Oprávněně, podle opakovaných záběrů se skutečně exreprezentant míče dotkl. „Dobíhal jsem na odražený balon. Nejdřív jsem chtěl situaci vyřešit hlavou, ale sklouzl mi na ruku. Bylo na rozhodčím, jak vše posoudí. Odpískal, takže bohužel,“ nevymlouval se Baroš.

Uspěchaná koncovka

Slavia mohla jít také do vedení. Početná skupina jejich fanoušků pořádně zahučela, když Souček nastřelil tyč. Chvíli nato se pro změnu marně domáhala penalty za Šindelářovu ruku v pokutovém území. A radost jí neudělaly ani slibné příležitosti Mešanoviče s Dannym. „Měli jsme získat více než bod. Baník nebyl slabý, ale měli jsme převahu,“ hodnotil trenér sešívaných Jaroslav Šilhavý.

Převaha sama nestačila. Slávisté vyšli gólově naprázdno, což se jim v lize stalo naposledy v říjnu, kdy se neprosadili proti Jablonci. „Buď jsme ztroskotali na špatném řešení nebo dobré obraně soupeře. V situacích před vápnem se zatím hledáme,“ uvedl Šilhavý.

Ani v řadách pražských fotbalistů nepanovala spokojenost s bodem. „Měli jsme převahu, zejména ve druhé půli jsme nebyli tak nebezpeční, jak bychom si představovali,“ litoval kapitán Slavie Michal Frydrych.

Chvilka oddechu

Po dvou náročných „anglických“ týdnech čeká na sešívané klidnější období. Příští sobotu se v Edenu utkají s Jihlavou. Poté už na ně čeká oříšek v podobě kyperského Apoelu. „Budeme se souběžně soustředit na oba duely. Na Kypru budou hrát domácí pohár, jedeme se tam podívat. Takže současně sbíráme informace jak k Jihlavě, tak ke kyperskému týmu,“ poodhalil kormidelník.