"Šanci dostali hráči ze širšího kádru. Méně vytížení si tak mohli zahrát," řekl Jaroslav Veselý, asistent hlavního kouče Bohemky Luďka Klusáčka.

Ti do základní sestavy poslali naprosto odlišnou jedenáctku, než v neděli v derby proti Slavii. Náhradníci se chtěli ukázat a od úvodního hvizdu se do svého soupeře zakousli. Na hrotu byl aktivní Ugwu. Nejprve jeho střelu bravurně zlikvidoval brankář Reichl, v 16. minutě už ale na jeho střelu nedosáhl.

Do šaten se šlo za stavu 2:0 a mohl za to rusko-ukrajinský střet. Ukrajinský obránce Dukly Kovernikov totiž v šestnáctce srazil ruského útočníka Bohemians Nazarova a rozhodčí situaci vyřešil penaltou, kterou proměnil Koubek.

Vypadalo to, že favorit má zápas ve svých rukách, ale krátce po změně stran se v závaru před brankou prosadil Piroch a bylo to o jediný gól.To ale bylo střelecky ze strany Dukly vše, v závěrečné čtvrthodině pak dali výsledku konečnou podobu na 4:1 Fulnek s Kovaříkem.

"V první půli jsme si vytvořili několik nebezpečných situací. Je škoda, že jsme nedali v první poločase více branek. Svůj účel utkání splnilo. Povedlo se nám dát i další góly. Radost mi jen kalí inkasovaná branka ze standardní situace," dodal Veselý.

Trenér Dukly Bohuslav Pilný byl rád, že si jeho tým zahrál proti kvalitnímu soupeři na přírodní trávě. "Prohráli jsme zaslouženě. Soupeř vypadal herně daleko lépe při hře s míčem a byl důraznější v obou šestnáctkách. Bylo pro nás super, že jsme sehnali hřiště a mohli nastoupit na přírodní trávě. Tam teď chceme být co nejvíce, protože začátek soutěže se blíží. To beru jako pozitivum, s výsledkem spokojení nejsme," řekl k utkání.

Bohemians - Dukla 4:1 (2:0)

Branky: 53. Piroch - 16. Ugwu, 38. Koubek, 75. Fulnek, 88. Kovařík.

Bohemians: Bačkovský - Hašek (76. Křapka), Krch (76. Bederka), Kadlec (63. Mareček) - Vaníček (76. Dostál), Nazarov (46. Vondra), Beran (66. Květ), Bartek (76. Kovařík) - Koubek (46. Keita), Fulnek (76. Jindřišek) - Ugwu (76. Köstl)

Dukla: Reichl - Souček, Piroch, Kulhánek (46. Kozel), Kovernikov (46. Červenka)- Bin (65. Pázler), Peterka, Barac - Hrubeš (46. Šebrle), Kozma (61. Konan), Ciencala (66. Hrubeš)