Obhájce českého fotbalového titulu pražská Sparta vpředposledním zimním přípravném utkání uhrála bezbrankovou remízu se čtvrtým týmem slovenské ligy Nitrou.

První poločas zápasu nepřinesl příliš poutavou podívanou. Domácí nastoupili sjediným klasickým hrotem, jímž byl Holenda. Doplňovat jej měli zejména Slepička a Kolář, který dnes nesl kapitánskou pásku. Hráčům obou týmů dělala značné potíže rozehrávka, přihrávky většinou postrádaly potřebnou přesnost. Hra se odehrávala především ve středu hřiště, oněco málo aktivnější však přece jen byla Sparta.

Vprvní půli zaujaly hrstku diváků zejména dvě situace. Vpatnácté minutě zakroutil Horváth trestný kop přibližně zdvaceti metrů do tyče nitranské branky. Oosm minut později se dostal do nadějné příležitosti Slepička, když se před ním po zaváhání soupeřova gólmana Hrošša otevřela volná cesta kbrance, sparťan ale pouze nastřelil obránce na brankovéčáře.

Střídající hráči vnesli do hry oživení

Do druhé půle nastoupili domácí sPoštulkou vbrance a sviditelnou chutí zvýšit důraz vkoncovce. Do dobrých šancí se vúvodu poločasu dostali zejména Holenda, vprvním poločase takřka neviditelný, a Matušovič. Na druhé straně se ocitl sám před Poštulkou Semeník, ale vysoko přestřelil.

Všedesáté minutě si na Horváthův roh skvěle vyskočil Sivok a donutil hostujícího brankáře předvést mrštný zákrok.

Tlak domácích se nekonal

Částečné oživení do hry domácích přinesli istřídající hráči, ijim ale dělalo potíže vypracovat si nějakou stoprocentní šanci. Závěr zápasu neprovázelo žádné vzrušení, snaha domácích otlak na soupeře byla minimální. Odhadem patnáct stovek diváků se rozcházelo bez uspokojení.

Itrenér Sparty Michal Bílek na pozápasové tiskovce připustil nesehranost týmu, přičetl to návratu ze soustředění a vyjádřil naději, že na jaře se výkony jeho svěřenců výrazně zlepší.

AC Sparta Praha– FC Nitra 0:0

ŽK: 15.min. Ďatko (Nitra), Diváci: 1500

Sestava Sparty: Grigar (45. Poštulka)– Voříšek, Sivok, Řepka (63. Hainault), Limberský– Slepička, Kolář (63. Sylvestre), Hušek (77. Kóňa), Horváth (63. Abrahám), Matušovič– Holenda (63.Rezek)