Patnáct dní zbývá do výkopu dalšího ročníku první fotbalové ligy.

Času dost i málo zároveň, aby se čtyřka pražských zástupců připravila co nejlépe.

Pravdou ale je, že zatím se objevují spíš mezery, než přeceňované klady.

SLAVIA. Ve středu pro sešívané přišlo první škobrtnutí v cestě hladkých prověrek. Brno s několika bývalými slávisty se stalo prvním týmem ročníku 2009/10, který Slavii porazil. Pravdou ale zůstává, že sestava Moravanů se daleko více podobala ideálu. „Bohužel jsme udělali hrubku, po které jsme inkasovali. Určitě jsme pak ale měli situace na to, abychom zápas minimálně vyrovnali. Ve finální fázi se nám to ale nepovedlo,“ komentoval první prohru Karel Jarolím, kouč mistrovské Slavie.

SPARTA. Malebné kulisy rakouských Alp dávají vicemistrům veškerý možný komfort během desetidenního pobytu. Jen ty výsledky kdyby byly přesvědčivější. Dvě výhry, remíza a prohra se rozhodně nedají označit za nejlepší. Opět se projevují sparťanské trable v útoku. A k tomu zranění Václava Kadlece. „To mě trochu rmoutí, jinak jsem spokojený,“ pravil Jozef Chovanec, kouč Letenských.

Sparta si jednoznačně nejvíce cenní výhry 2:0 nad CSKA Sofia. „Tohle střetnutí skutečně splnilo naše představy, jak by měl tým v ostrých zápasech fungovat. Na rozdíl od předchozích přípravných duelů už jsme do něj šli s tím, že se jedná o plnohodnotný herní test, čemuž odpovídala i sestava. A samotný výkon nám hodně ukázal,“ byl spokojený Chovanec. Není jeden vydařený zápas málo?

BOHEMIANS PRAHA. Lék pro druhý ročník mezi elitou podávaný novým koučem Robertem Žákem nezabírá. Bohemians z pěti zápasů jen dvakrát a těsně remízovali s druholigovými soupeři, na tři ligové soky recept nenašli.

BOHEMIANS 1905. Podobně smutně jsou na tom i jejich největší rivalové – vršovičtí klokani. Po výhře 3:0 nad Nitrou přišly jen tři porážky. „Stejně jako jsme nedělali předčasné závěry z výhry nad Nitrou, tak teď nemůžeme panikařit po dvou porážkách, navíc s kvalitními soupeři. Bylo naším záměrem, abychom měli silné soupeře, kteří nás třeba i porazí, ale především nás připraví na realitu ligy,“ vysvětluje Pavel Hoftych, kouč Bohemians 1905.

JAK SI ZATÍM VEDOU

Slavia – Hradec Králové 3:2
Slavia – Kladno 4:0
Slavia – Žižkov 1:0
Slavia - Brno 5:1
Slavia – České Budějovice 1:0
Slavia – Brno 0:1

Sparta – Františkovy Lázně 11:0
Sparta – LASK Linec 1:0
Sparta – Olimpija Lublaň 1:2
Sparta – CSKA Sofia 2:0
Sparta – Nafta Lendava 0:0

Bohemians Pha – Hradec K. 1:1
Bohemians Pha – Vik. Plzeň 0:2
Bohemians Pha – Jablonec 1:2
Bohemians Pha – Ústí n. L. 2:3
Bohemians Pha – Dukla 3:3

Bohemians 1905 - FC Nitra 3:0
Bohemians 1905 - Liberec 1:2
Bohemians 1905 - Stea. Bukur. 0:2
Bohemians 1905 - Lendava 0:2