„Tři roky strávené ve druhé lize pro nás byly velkou školou. Klub nastoupil do „pohorníkovské“ éry a musel se vypořádat s dopady celé aféry,“ uvedl krátce po postupu mezi elitu nový šéf žižkovského fotbalu Luděk Vinš.

Společně s ostatními členy klubu nechce hrát po návratu do ligy druhé housle. I proto vedení před koncem soutěže oznámilo příchod trenéra Stanislava Grigy.

„Chceme tým posílit o zkušenosti, a to nejen v hráčském kádru, ale i realizačním týmu,“ vysvětlil sportovní ředitel Milan Lešický.

Právě krok s angažováním nového sportovního ředitele si ředitel klubu Vinš velmi pochvaluje. „Dvakrát jsme přebudovávali kádr. Až později Milan Lešický dal všemu pevný řád,“ řekl k příchodu slovenského odborníka.

Pražský klub ale nezapomíná ani na další záležitosti. Počítá s třetinovým navýšením rozpočtu a už začal s rekonstrukcí části hlavní tribuny.

Vedle plnění klubové kasy se Žižkovští budou snažit i o zvelebení svého stadionku, kam se vejde necelých šest tisíc diváků. „V této oblasti jsme za ty tři roky mnoho nezlepšili, na investice do dalšího vylepšení nezbývalo,“ připustil Vinš.

A tak se na Žižkově buduje, klub plánuje další zásadní řešení. „Jedná se o rekonstrukci jedné z tribun a vybudování fan shopu,“ prozradil šéf klubu.

K dalším krokům má dojít v létě, nejpozději v zimní pauze. „Chceme vytvořit tribunu pro tisíc lidí i za brankou, kde místa k sezení dosud nejsou,“ dodal Vinš.

Viktoria Žižkov


+ Osobnost. Do ligy se po letech
vrátí „hračička“ Luděk Stracený.
Mohl by se stát velkou osobností
ligy.
+ Smytá aféra. Na „Ivánka“ je
zapomenuto, Žižkov začíná opět
s čistým štítem.
– Divácká kulisa. Na stadion
v dopoledních časech vždy chodila
bídná návštěva.