Přivítal je kordon nastoupených těžkooděnců z pořádkové jednotky dávající jasně na srozuměnou, že tenhle západ policie vyhodnotila jako rizikový a přijala odpovídající opatření včetně nasazení stovek mužů a žen v uniformách i v civilu. Už zprávy o průběhy cesty z Ostravy ostatně zněly nadějně. V klidu, hlásil do Prahy doprovod fanoušků.

Přesun fandů, které předchází pověst jedné z nejradikálnějších skupin v celé lize (a proto byl povolán i vrtulník, aby situaci monitoroval ze vzduchu) neprovázely zásadnější komplikace. Pouze při průchodu halou hlavního nádraží kdosi hodil dělbuch mezi jiné cestující, kteří čekali u odjezdových tabulí. Naštěstí se nikomu nic nestalo; lidé pouze polekaně uskočili. Jeden člověk byl na nádraží předveden na policejní služebnu, ale zakrátko byl propuštěn.

O doprovod baníkovců k metru, během jízdy podzemní dráhou i při následném pochodu k letenskému stadionu se postarali policisté i pražští strážníci. Na Letnou fandové dorazili bez dalších incidentů, nic dramatického (s výjimkou zvratů na hrací ploše, kde domácí dlouho dotahovali náskok soupeře, aby nakonec zvítězili 3:1) se neodehrálo ani na stadionu – byť i tam nebylo v ochozech možno přehlédnout barevný kouř.

Fanoušky z obou táborů se policistům podařilo udržet oddělené i po skončení utkání, takže rovněž odjezd se obešel bez komplikací. Baníkovci s policejním doprovodem nastoupili do dvou speciálně přistavených tramvají – a večer v poklidu odcestovali vlakem k domovu.