Druhý zápas xaverovské skupiny začal pěkně zostra a kdo se zpozdil o deset minut, přišel o dva góly. Už v šesté minutě vedla Dukla zásluhou Adedirana, o čtyři minuty později srovnal Ikaunieks. Ten mohl vzápětí přidat i druhou trefu, ale ve vyložené šanci hlavičkoval těsně vedle. A tak udeřilo na druhé straně. Běžela 22. minuta a Kim vrátil Pražanům vedení.

Jablonecký trenér Petr Rada je známým bouřlivákem a slyšet byl i na Xaverově. Nutno podotknout, že jeho svěřenci mu ale příliš radosti nedělali. Už v sedmé minutě musel pro zranění střídat Martinec a do poločasu dala Dukla ještě třetí gól, když ve 45. minutě potrestal faulu brankáře Hrubého na Holíka z penalty Buchvaldek.

Do druhé půle poslali oba trenéři dvě čerstvé jedenáctky a hlavně ta duklácká byla plná dravého mládí. Už se jí sice nepodařilo skórovat, ale bojovným výkonem cennou výhru uhájila, Jablonec dokázal jen zkorigovat na 2:3 v 75. minutě Nykrínem.

"Výhru nepřeceňujeme. Jsem rád, že se nám nikdo nezranil. Dali jsme prostor mladým klukům, hlavně ve druhé půli byla až na pár výjimek sestava hodně omlazená. Kvalitou nebyla tak dobrá jako ta první, ale to není podstatné. Makáme dál. Příští týden nás čekají další dva zápasy," řekl k utkání kouč Dukly Bohuslav Pilný.

Jeho protějšek na jablonecké lavičce Petr Rada dodal: "Každá porážka mrzí. Hlavně v prvním poločas jsme tam zbytečně nedostupovali hráče a bojíme se chodit jeden na jednoho. Navíc jak má soupeř šanci, tak jí hned dokáže proměnit a my se s tím pereme. Musíme být víc zodpovědní, někdy moc couváme. Zátěž bude ještě veliká, než odjedeme na soustředění. Jestli vůbec odjedeme, když vidíme, jaká je situace. Nechceme abychom tam odcestovali a nešli do karantény. Ta situace je trošku problémová nejen pro nás, ale pro všechny týmy. Některé týmy své soustředění už odpískaly, my ještě uvidíme."

Jablonec - Dukla 2:3 (1:3)

Branky: 10. Ikaunieks, 75. Nykrín – 6. Adediran, 22. Bin, 45+1. Buchvaldek z penalty.

Jablonec, 1. poločas: Hrubý – Holík , Martinec (7. Zelený), Kubista, Krob – Hübschman – Pleštil, Kratochvíl, Werani, Pilař – Ikaunieks. 2. poločas: Hrubý – Štěpánek, Martinec, Zelený, Surzyn – Považanec – Malínský, Vaníček, Smejkal, Nykrín – Ali-Abubakar.

Dukla 1. poločas: Rada – Ludíček, Piroch, Konan, Souček – Peterka, Barac, Hrubeš, Bin, Buchvaldek – Adediran. 2. poločas: Rada – Matoušek, Kulhánek, Konan, Kovernikov – Hrubeš, Jeřábek, Kozma, Šebrle – Kozel – Hodek