Pro stavbu stadionu bylo poté vybráno nové místo ve Vršovicích, v místech zvaných Eden, kde byl dříve rybník. Nový stadion byl otevřen před 60 lety, 27. září 1953, a první utkání odehrálo Dynamo (jak se tehdy Slavia jmenovala) s vojenským klubem Křídla vlasti Olomouc. Zápas skončil 1:1 a první branku na novém stadionu dal tehdy čtyřicetiletý Josef Bican.

První hřiště měla Slavia v blízkosti dnešní ulice Milady Horákové. Jednalo se ale opravdu jen o hřiště s provizorní boudou pro sportovní náčiní, které záhy nestačilo potřebám slavného klubu. V roce 1901 tak bylo otevřeno v jihovýchodní části Letenské pláně nové hřiště, jehož tribuny se během let postupně rozrůstaly a v dobách největší slávy byly schopné pojmout až přes 30.000 diváků. Na konci války ale byl stadion vypálen vojáky wehrmachtu.

Stadion byl sice zrekonstruován, ale v roce 1950 byl zbourán. Překážel totiž plánům na výstavbu Stalinova pomníku. Klub našel nové útočištěve Vršovicích, kam se přesunula i dřevěná hlavní tribuna z letenského stadionu vybudovaná v roce 1948. Stadion s kapacitou 38.000 diváků a atletickou dráhou otevřel tehdejší primátor Václav Vacek. Kromě staré dřevěné tribuny byla všechna místa ke stání a stadion moc pohodlí nenabízel. Premiéra nového stadionu měla navíc hořkou příchuť, protože Slavia tehdy musela hrát pod názvem Dynamo a nesměla také hrát ve svých tradičních červenobílých dresech.

Nový stadion v Edenu mnoho radostných chvil nezažil. V letech 1961 a 1963 Slavia sestoupila z první ligy a také v 70. a 80. letech byla jen průměrným týmem. Rekordní návštěva, přes 40.000 diváků, do Edenu přišla v roce 1965 na rozhodující zápas o postup do první ligy s Plzní. Asi nejradostnějším okamžikem stadionu byl zisk titulu v roce 1996.

Postupně ale stadion přestával vyhovovat a už na konci 60. let se začalo uvažovat o vybudování nového. K výstavbě se schylovalo v závěru 80. let, ale po různých administrativních průtazích se nenašly potřebné prostředky. Na počátku 90. let, kdy se zdálo, že se bude stavět, hostovala Slavia krátce na hřišti Bohemians a v roce 2000 se přesunula na Strahov, který slávistickým fanouškům k srdci nikdy nepřirostl.

Poslední zápas na stadionu v Edenu Slavia odehrála 13. května 2000. Fotbalisté Slavie se s Edenem rozloučili výhrou nad Českými Budějovicemi 4:1 a poslední gól ve starém Edenu vstřelil z trestného kopu Pavel Horváth.

V roce 2004 byla stržena stará dřevěná tribuna a o dva roky později byl v Edenu pro průtazích slavnostně položen základní kámen nového stadionu podle návrhu architekta Martina Kotíka. Sen mnoha generací fanoušků fotbalové Slavie se naplnil v květnu 2008, kdy byl přátelským utkáním Slavia – Oxford nový stadion oficiálně otevřen.

Stadion, jehož výstavba přišla na miliardu korun, stojí na místěpůvodního Edenu a také hrací plocha je situována stejně jako kdysi. Kapacita hlediště je 21.000 míst. Nejvíce lidí, 20.698, přišlo do Edenu na fotbal 17. května 2008 na zápas 30. kola nejvyšší soutěže Slavia – Jablonec, po kterém „sešívaní" získali po 12 letech titul. Stadion ale klubu nepatří. Oficiálně deklarovaným majitelem je nyní kladenský advokát Václav Slavíček.