V metropoli se o víkendu pálilo slepými. Nejlepší pražští střelci v tradičním žebříčku Deníku Chigou z Dukly, Dlouhý z Radotína, Fíček z Meteoru, Šenkeřík ze Slavie a Tomáš Berger rovněž z Dukly si vzali kanonýrské volno.

Ani jeden z pětice nejlepších snajprů od druhé ligy po pražský přebor se netrefil. Na skupinku se čtyřmi brankami se tak dotáhl stoper Admiry Martinic, která v divizi B sestřelila béčko Kladna 4:1.

Pokud se top střelci neukázali, tak hráči mimo nejlepší pořadí ano. Kanonýrům v Praze se přiblížili třeba mladý klokan Augustín z Bohemians 1905, jenž dvěma trefami zazdil rezervu Dukly v divizním derby, po jedné trefě přidali i útočníci Sparty Václav Kadlce a Bony Wilfried ve šlágru ligy proti Jablonci.

Jestliže se nejlepším metropolitním střelcům nevedlo, tak brankáři své svatyně zamkli na sedm západů. O jednu nulu si polepšili Blažek ze Sparty, Sňozík z Bohemians 1905 i žižkovský Bartalský.

Do žebříčku Deníku o nejlepšího metropolitního střelce a brankáře zařazujeme jen hráče od přeboru až po první ligu.

FOTBALOVÉ ŽEBŘÍČKY DENÍKU

Pražský střelec
7 – Chigou (Dukla)
6 – Dlouhý (Radotín)
5 – Fíček (Meteor)
4 – Šenkeřík (Slavia), T. Berger (Dukla), Martinic (Admira)
3 – Bukač (Žižkov, 2 za B-tým), Matějka (Žižkov, 2 v ČFL), Kacafírek (Loko Vltavín, 2 za B-tým)

Pražský brankář
4 - Blažek (Sparta), Sňozík (Bohemians 1905)
3 – Kozáčik (Sparta, 1 za B-tým ve II. lize), Bartalský (Žižkov)
2 – Svoboda (Dukla), Janocsko (H. Měcholupy), Jeřábek (P. Kopan), Machynek (Radotín), V. Marek (Bohem, 1905 B), Šokoďko (Zličín)