Průběžně druzí starší dorostenci Slavie přivítali na svém hřišti Opavu. Přestože prohrávali po prvním poločase dvoubrankovým rozdílem, dokázali otočit vývoj utkání a připsat si do tabulky tři body. To Sparta a Bohemians cestovali na soupeřovy trávníky do Mostu a Pardubic, kde zvítězili jednobrankovým rozdílem. Znamená to pro posun na jedenáctou respektive dvanáctou příčkou při rovnocenném zisku šesti bodů.

Slavia – SFC Opava 3:2 (0:2). Branky Slavie: Růžička 2, Synek.

„Prohrávali jsme od třetí minuty, ve které jsme nepokryli standardní situaci. Přesto si myslím, že jsme byli lepším týmem, vždyť jsme dalších třicet minut nepustili soupeře do koncovky. Pak ale přišla další branka do šatny. Vážím si toho, že se kluci nevzdali a utkání v druhé půli zvýšeným tlakem rozhodli,“ hodnotil trenér sešívaných Daniel Šmejkal.

Baník Most – Sparta 1:2 (0:0). Branky Sparty: Ledecký, Hybš.

„Most byl na nás velmi dobře připravený. Důležité bylo, že jsme dokázali obstát v defenzivě. Ve druhém poločase jsme pak během tří minut rozhodli. To ale není nejpodstatnější, důležitější je, že naše hra konečně vypadala tak, jak bychom si představovali,“ tvrdil lodivod Sparty Petr Janoušek.

FK Pardubice – Bohemians 1905 0:1 (0:1). Branka: Maxa.

„V horkém počasí jsme se prezentovali bojovným výkonem. I když musím přiznat, že bylo pohledných akcí na obou stranách jako šafránu. V závěru už celkům docházely síly a hrálo se na krev a my s jistou dávkou štěstí utkání dovedli do vítězného konce,“ radoval se kouč zelenobílých Martin Pačanda.

David NEJEDLÝ