Slávisté mohou na úvod narazit na slabší soupeře. Ovšem mezi nenasazenými jsou například Žilina, Beitar Jeruzalém či Šerif Tiraspol.

Sparťané to budou mít mnohem složitější, protože nebudou nasazeni. Českým šampionům může svitnout šance na papírově lehčího soupeře jen ve chvíli, kdy se z nasazených neprobojuje z druhého předkola někdo z kvinteta Steaua Bukurešť, Glasgow Rangers, Doněck, Besiktas Istanbul a Levski Sofia. Na jejich nenasazené přemožitele by totiž Sparta automaticky narazila. Pokud postoupí, bude na tom Slavia ve třetím předkole stejně jako Sparta.

V Poháru UEFA je Mladá Boleslav v 1. kole nenasazena a jejími soupeři mohou být silné týmy včetně Villarrealu, Bayernu, Alkmaaru, Panathinaikosu, Basileje, Bordeaux nebo Leverkusenu.

Jablonec musí čekat, jak dopadne Pohár Intertoto. Pokud by z něj postoupily týmy z Francie, Německa a Ruska – což se dá předpokládat – pak by se Severočeši ocitli mezi nenasazenými a jejich soupeři by mohli být právě postupující z Intertota, ale také třeba Basilej, Petrohrad či Austria Vídeň.