Sparta - Trabzonspor.Hlavní téma a problém pro Spartu před úvodním duelem je právě zvláštní atmosféra, která bude na Letné panovat. Do ochozů se totiž podívá jen hrstka vyvolených. „Je to smutná věc zvlášť po tom, jak se prezentovali fanoušci v prvních kolech. Překvapilo mě, kolik jich přišlo i přes nepovedený start,“ prohlásil trenér Václav Jílek.

Na komorní kulise se však dá najít i pozitivum. „Lépe se uslyšíme a Turci nám nebudou rozumět, což je výhoda,“ usmíval se Michal Sáček, kterého trenér v posledních zápasech staví na pravém beku.

Trabzonspor čeká první ostrý zápas sezony, turecká liga totiž startuje až po odvetě třetího předkola. Výhoda pro Spartu, nebo naopak problém kvůli nedostatečnému vzorku utkání, ze kterých lze čerpat informace?

„Nebylo zas tak složité soupeře naskautovat. Sestava je celkem ustálená, měla by až na nějaké dvě tři změny korespondovat s koncem ročníku. A viděli jsme přípravné zápasy, kde sehráli výborné partie s Hoffenheimem a Parmou,“ prozradil Jílek.

Česko-turečtí špioni

Speciální utkání odehraje obránce Filip Novák, který bude na Letné v roli soupeře. Zápasovou praxi vnímá jako drobnou výhodu Sparty. „Mají za sebou čtyři kola, takže budou sehranější. A jak znám trenéra Jílka, je mi jasné, že má každého hráče nastudovaného. Chceme se ale držet naší hry a odvézt si co nejlepší výsledek, abychom v Trabzonu slavili postup,“ řekl český reprezentant.

Novák mohl jako znalec zdejšího prostředí trenérovi předat i nějaké rady. „Českou ligu sleduji pravidelně, takže mám obrázek o hře Sparty. Mluvil jsem o tom s koučem a poukázal jsem na některé věci,“ vyprávěl.

Letenští však mají podobného „špiona“ v osobě Semiha Kayi. „Získávali jsme informace o některých hráčích. Ptali jsme se ho i na prostředí v Trabzonu, takže jeho role může být důležitější právě pro venkovní zápas,“ přiblížil sparťanský trenér.

S jakým cílem tedy vstoupí Sparta do úvodního zápasu? „Ideální samozřejmě bude, pokud skórujeme, pokud možno alespoň dvakrát, a zároveň sami nedostaneme branku,“ pravil Jílek.

Poradí si Letenští s těžkým soupeřem a netradiční atmosférou? Duel startuje dnes v 18.00.