Slavia zažila další horký týden. Kouč Karel Jarolím definitivně tým opustil a od středy jeho místo zaujal dosavadní asistent Petrouš, ale ani tato změna mužstvu body nepřinesla. Petrouš zdědil bohatou marodku, na kterou navíc přibyl Čelůstka, jenž se zranil na tréninku. A nový kouč i proto pořádně zamíchal se sestavu.

Fotbalisté Příbrami v prvním zápase po odvolání kouče Martina Hřídela porazili pod dočasným vedením asistentů České Budějovice 2:0 a po třech porážkách za sebou se dočkali výhry.

Bohemians 1905 sice v Mladé Boleslavi po úvodních pětačtyřiceti minutách vedli 2:1, slibný náskok ale Pražané neudrželi a podlehli 2:3

Mladá Boleslav - Bohemians 1905 3:2 (1:2)

I přesto, že padly tři branky, mnoho fotbalovosti v první pětačtyřiceti minutovce k vidění nebylo. Klokani se dostali do vedení ve 4. minutě, kdy utekl po levé straně Trubila a naservíroval do vápna Hartigovi první gól doslova na zlatém podnosu.

Boleslav vyrovnala po půl hodině hry. Táborský přenesl hru přes celé hřiště na Mendyho, který se kličkou zbavil obránce a skákavou střelou překvapil Sňozíka.

Za deset minut se odehrála na hřišti situace, po níž si mnozí diváci mohli myslet, že se jedná o opakovaný záznam prvního gólu. Tentokrát to byl Martin Nešpor, kdo zatáhl po levé straně míč, a Hartig byl přesně tam, kde u prvního gólu.

Druhá půlka zápasu už byla divácky atraktivnější. Boleslav se hnala za vyrovnáním, respektive za vítězstvím, zatímco Bohemians spoléhali na nebezpečné brejky.

Atraktivnosti také přidal fakt, že boleslavský kouč Stanner poslal do hry i třetího útočníka Jakuba Řezníčka, který se později stal hrdinou zápasu. Po jeho boku se kromě Chramosty pohybovala také nová boleslavská akvizice Makedonec Goce Toleski.

Byl to právě zmiňovaný Řezníček, který se v 68. minutě „ukopl“ tak šikovně, že míč po jeho centru skončil za zády Sňozíka. Boleslav měla půlhodinu na rozdílovou branku, ale rozřešení zápasu přišlo až v nastavení. Hostující brankář srazil ve vápně Chramostu a míč si na bílý puntík postavil právě Řezníček. Se svou šancí naložil tak jak se má a mohl slavit svou druhou branku v zápase a tři body pro Boleslav.

Branky:
68. a 90.+1 (druhá z pen.) Řezníček, 31. Mendy - 4. a 40. Hartig. Rozhodčí: Kocourek - Ubias, Košec. ŽK: Řezníček - M. Nešpor, Jindřišek, Lukáš, Sňozík. Diváci: 4318.

Ml. Boleslav: Miller - Kalina, Rolko, Dimitrovski, Fabián - Mendy, Opiela, Procházka (59. Řezníček), Táborský (46. Sedláček) - Kulič (65. Toleski), Chramosta. Trenér: Stanner.
Bohemians: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Nikl, D. Nešpor - Držík - Moravec, Kaufman, Trubila (80. Bartek) - Hartig (45.+2 Škoda), M. Nešpor (73. Cissé). Trenér: Hoftych.

Slavia - Plzeň 0:1 (0:1)

Do branky se postavil poprvé Zlámal, jenž přišel na začátku září na hostování z italského Udine, ve stoperské dvojici nastoupil vedle Koubského tuniský reprezentant Ragued.

V základní sestavě byl i jeho krajan Belaid a v útoku dvojice mladíků Hora s Vyhnalem, zatímco veterán Vaniak neusedl ani lavičku náhradníků.

Domácí začali velkým tlakem a už v třetí minutě po Belaidově rohu nechala hostující obrana osamoceného Kisela, ale ten z několika metrů pálil z voleje jen do břevna a dorážka Milana Černého mířila nad. Z

branky se ale záhy radovali hosté. V 16. minutě se dostal za slávistickou obranu Rezek a Zlámal jej v šestnáctce poslal k zemi. Sám faulovaný hráč penaltu bezpečně proměnil, když Zlámal skočil na opačnou stranu, než kam šel míč.

Slavia sice měla častěji míč na kopačkách, krátkými přihrávkami dobře kombinovala, ale jen před šestnáctku hostů. Finální přihrávka nebo individuální průnik domácím chyběly stejně jako střelba z dálky.

Až v 37. minutě Belaid napřáhl těsně za vápnem a trefil jednoho z plzeňských hráčů do ruky; diváci chtěli penaltu, ale sudí Franěk ji neodpískal. K vyrovnání nevedla ani standardní situace Slavie v závěru poločasu, naopak po brejku Zlámal s potížemi míč zkrotil až napodruhé.

Po přestávce hosté vsadili na důslednou defenzivu a míče dostávali do bezpečí dlouhými odkopy. Iniciativu přenechali domácím a čekali na bleskové brejky. Hrálo se prakticky na jedné polovině, ale stále jen po velké vápno Plzně a centry do šestnáctky se od hostujících obránců odráženy jako od zdi.

Tlak Slavie byl drtivý, ale domácí opět dopláceli na nepřesnou a nedůraznou koncovku. A když už přišel nebezpečný centr, tak hosté měli štěstí, že jej nikdo netečoval a míč chytil gólman Pavlík. Alespoň bod odmítl v 81. minutě Vyhnal, když sám před Pavlíkem po Kiselově centru namířil vysoko nad.

Branka:
17. Rezek z pen. Rozhodčí: Franěk – Štěrba, Koval. ŽK: Hubáček, Belaid, Vyhnal, Kisel – Navrátil, Bakoš, Rajtoral. Diváci: 6133.