Stadion a pozemek byl oceněn na 109 milionů korun. Současný odhad ceny pochází ze srpna loňského roku. „Potřebujeme takový odhad, který by jasně ladil s tím, co nám prodávající nabízí," řekl předseda výboru Daniel Hodek (ČSSD). Podle bývalé radní Evy Vorlíčkové (dříve TOP 09) se tehdy odhad dělal dva měsíce a velmi zodpovědně. „Myslím si, že cena se nebude příliš lišit," uvedla dnes na jednání výboru.

V odhadu ceny hrají roli ještě peníze, které do stadionu investoval klub Bohemians 1905, aby se v něm mohla hrát nejvyšší fotbalové soutěž. Jde například o pořízení vyhřívaného trávníku za 16 milionů korun.

Zástupci Prahy 10 vloni na podzim schválili výměnu stadionu za sousední pozemky v odhadní ceně 60 milionů korun. Radnice tak měla místo 109 milionů zaplatit za stadion 49 milionů Kč. Proti dohodě se ale postavila tehdejší rada hlavního města, jejíž souhlas je nutný pro všechny majetkové převody městských částí nad 50 milionů korun. Starostka Prahy 10 Radmila Kleslová (ANO) se pak na jaře obrátila na magistrát s žádostí, aby Praha takzvaný Ďolíček koupila.

O získání stadionu jedná radnice už od roku 2011. Loni v srpnu dal vlastník stadionu, společnost Bohemians Real, fotbalovému klubu výpověď. Klub má nyní prodlouženou nájemní smlouvu do června 2016. Nová smlouva na 20 let za korunu ročně má vstoupit v platnost směnou majetku. Zastupitelé Prahy 10 ale letos v červnu schválili záměr směnu zrušit a nyní se čeká na výsledky jednání hlavního města s vlastníkem.