Dlouholetý nájemce Viktoria Žižkov neplatil za stadion nájemné. Radnice mu proto smlouvu vypověděla a domáhá se dluhu u soudu.

Zadlužený klub nedávno změnil majitele. Hujová bude s novým nájemcem stadionu i s majiteli Viktorie dál jednat, schůzka je naplánována na pátek. „K tradicím Žižkova patří i klub Viktoria Žižkov. Naše vůle je mu tedy v rámci možností umožnit narovnání vztahů," uvedla Hujová.

Městská část je vlastníkem stadionu, v uplynulých letech za něj postupně zaplatila 70 milionů korun. Scelení majetku dokončila loni nákupem administrativní budovy, tribuny a osvětlení.

Dluhy i korupční aféry

Viktoria Žižkov, která patří mezi nejstarší české fotbalové kluby, od loňského září nezaplatila za stadion nájemné. Radnice proto nedávno podala žalobu. Dluh vůči městské části se vyšplhal na 1,2 milionu korun.

Žižkovský fotbalový klub v minulosti proslul i korupčními aférami spojenými s působením manažera Ivana Horníka. Média upozornila na to, že hráči nedostali už několik měsíců zaplaceno. Bývalý funkcionář Viktorie Jiří Rýva nedávno koupil od Luďka Vinše 100 procent akcií klubu a chce Viktorii vyvést z ekonomické krize.

Fotbalisté Viktorie Žižkov budou v následující sezoně hrát třetí nejvyšší soutěž ČFL, nedostali totiž licenci na druhou ligu. Vyšehrad, který naopak do druhé ligy postoupil, nemá pro tuto soutěž vyhovující stadion.

Čtěte také: Záchrana? Viktoria Žižkov má nového majitele, pokusí se klub oddlužit