Fotbalisté Slavie, kteří se příští týden utkají na Strahově vPoháru UEFA se slavným anglickým klubem Tottenham Hotspur, už mají generálku před tímto velmi ostrým startem jarní sezony za sebou, ve čtvrtek zdolali 3:2 Kladno. Ale další tři pražské elitní kluby poslední zápas přípravného zimního období teprve čeká vprůběhu nadcházejícího víkendu.

Vsobotu dopoledne na strahovském stadionu Přátelství změří Viktoria Žižkov své síly sHradcem Králové a ve tři hodiny odpoledne Sparta přivítá vletenské AXA Areně tým Rapidu Vídeň. Mimo Prahu hrají jen Bohemians 1905, vneděli si odskočí kposlední prověrce před zahájením I. ligy do Liberce.

Vmetropoli jsou však také vplném proudu zimní fotbalové turnaje včele svyšehradským Dragoun Cupem, kde se představí mj. idruholigová Sparta Krč. Kuriózní duel nabídne vsobotu večer Royal Cup vĎáblicích vpodobě střetu dvou dorosteneckých kolektivů Bohemians1905.

Slabší je tentokrát vhlavním městě hokejová nabídka, oto širší je ale možnost výběru vjiných sportech. Na Strahově se koná po celý víkend mistrovství republiky vhalových atletických vícebojích. Velmi zajímavou podívanou slibuje rovněž vyvrcholení halové extraligy vpozemním hokeji mužů ižen, a sice vneděli odpoledne vhale Slavie vEdenu. Acyklisté mají na programu dejvický závod na horských kolech snázvem Zimní pražský MTB maraton.

Zajímavou příležitostí pro vlastní sportovní vyžití je určitě sobotní badmintonový turnaj pro rekreační hráče vžižkovském areálu TJ Spoje Na Balkáně. Dvě akce jsou připraveny na zítřek ipro milovníky turistiky, pochody Praha– Okoř a Zmizelá Praha. Po celý víkend lze na řadě pražských kluzišť využít inabídky veřejného bruslení.

Denis Postler, Tomáš Klement