Bude to další ostrý test, třetí zápas pod novým trenérem Jaroslavem Šilhavým. „Polsko je velmi kvalitní soupeř a všichni víme, koho mají vepředu,“ zamyslel se útočník Matěj Vydra.

Ano, to vědí všichni. Útok červenobílé družiny stojí na jménu Robert Lewandowski. Kdo by ho neznal? Vždyť je posledních deset let jedním z nejlepších útočníků světa. Forvarda z Bayernu Mnichov lze směle přirovnat k velikánům jako je Zlatan Ibrahimovič, tedy do skupiny těsně za „božskou“ dvojicí Lionel Messi a Cristiano Ronaldo.

Včera sice nebylo jisté, zda Lewandowski nastoupí, měl zdravotní potíže, ale ona by to nebyla až taková úleva. „Lewandowski budí respekt tím, co dokázal. Budeme se snažit s ním vypořádat, ale nejen s ním. Byla by chyba zaměřit se jen na jednoho hráče,“ upozornil obránce Tomáš Kalas.

Lewandovski a ti ostatní 

Slavný „Lewa“ má totiž za sebou parádní nástupce: Krzysztof Piatek z Janova vede před Ronaldem tabulku střelců italské ligy. Za Neapol kope Arkadiusz Milik. „Za Lewandowskim mají další mladé dravce, kteří se sápou nahoru. Určitě to nebude jednoduché, ale my se musíme soustředit především na sebe,“ nakázal Vydra.

Zajímavosti před utkáním Česka s Polskem

To v překladu znamená navázat na výkony z posledních dvou říjnových duelů.

Na Slovensku tým v Lize národů vyhrál, na Ukrajině sice padl, ale předvedl lepší výkon. Jako by zahnal depresi, do níž se dostal na konci působení kouče Karla Jarolíma, zakončenou ostudným zářijovým debaklem v Rusku 1:5. „Je spousta věcí a aspektů, na kterých jsme pracovali. Chceme, aby se opakovala energie a chuť. Abychom si mohli říct, že víc udělat nešlo,“ prohlásil kapitán Bořek Dočkal.

Kouč Šilhavý pošle do branky Jiřího Pavlenku, ve středu pole se ukáže poprvé po dlouhém zranění Vladimír Darida. Uspějí?