Ke sportu (aktivnímu i pasivnímu) jsem byl vedený od dětství. Přes fotbal a basketbal jsem se dostal ke stolnímu tenisu, který jsem po zhruba devíti letech začal hrát na slušné úrovni.

David Ako | Video: Deník

Nejraději ze sportů sleduji primárně fotbal, velmi blízký vztah mám ale i k hokeji, tenisu, baskebtalu, bojovým sportům či šipkám. Jako malý si vybavuji, že během prázdnin u babičky jsem si u stolního hokeje vytvořil sešit s imaginární tabulkou, střeleckými statistikami a asistencemi - no prostě zapálenec. Když pominu sportovní prostředí, tak preferuji film před knihou, letní dovolenou před horami či pivo před vínem.

Mým dlouhodobým cílem je objíždět nejslavnější fotbalové derby v Evropě. Hodně mě láka vidět derby Lazio Řím - AS, Galatasaray Istanbul - Fenerbahce či podobné divočiny.

Největším snem je ale dozajisté účast na zápase San Lorenza v Argentině. Když jsem viděl poprvé video představení jejich fanoušků, měl jsem husí kůži po celém těle. Celkově mám velmi blízko k ultras kultuře, která dělá fotbal fotbalem. Ostatně jsem na toto téma psal i diplomovou práci.