A kterou nyní ve Spartě postrádá. Bývaly totiž doby, kdy se slovenskému hráči velmi dařilo. Stačí jen vzpomenout úspěšná období v Košicích, Trenčíně a pak i ve vršovických Bohemians.

Tady strávil tři a půl roku, během nichž bojoval o špičku, i o záchranu. Když však přece jen klokani spadli, stěhoval se do Liberce.

A nastalo další úspěšné období. Liberecké tituly sice okleštily jeho působení, přesto i na tehdejší roky vzpomíná v dobrém. Během angažmá ve Slovanu se totiž natrvalo zabydlel v reprezentaci Slovenska. Patřil i mezi nejlepší cizince v české lize. „Vždy jsem si ho cenil pro jeho otevřenost a inteligenci. Leckdy dokázal vystoupit a říct názor i proti hlasu kabiny,“ vzpomíná na první vzájemnou spolupráci trenér Vítězslav Lavička.

Ta poslední věta – leckdy – ale patří hlavně pro poslední část Kiselovy kariéry. V roce 2005 přišlo stěhování do Sparty, žel v době začínající klubové krize.

Byl všude oblíbený, všude platný, jen ve Spartě poslední dobou vadl. A nyní? Nyní ho klub dává k dispozici. „Nechci soudit proč. Je to velmi citlivá a ožehavá záležitost. Rozhodli se prostě postavit tým bez něj,“ řekl s noblesou sobě vlastní a bez známky hořkosti další nechtěný exletenský – Lavička.

„Na Karolovi si vážím jeho chytrosti a pozitivního přístupu. Je takový i teď, když neví, co s ním bude!“

Inteligentní opravdu je. Jako jeden z mála fotbalistů používá i věty rozvité, fráze u něj nenajdete. A navíc – i přes časté stěhování studuje právnickou fakultu v Plzni.

„Je mi Karola líto z toho pohledu, že je to inteligentní člověk a hráč, který by byl platný ještě pro mnoho klubů,“ ví své Lavička. Možná i tohle je první indicie ke spekulacím, které se začaly objevovat. „Kiselovi jsme předložili nabídku, víme ale i o zájmu ze Sydney. Záleží na něm, jak se rozhodne,“ řekl ve čtvrtek večer František Hrdlička, šéf Teplic.

„Karol a Sydney? Jednou jsem jen odpověděl některému novináři na otázku, zda bych si dokázal představit mít ho v týmu. A to bych si představit dokázal. To je ale vše,“ říká Lavička, ve středu nově zvolený trenér u protinožců.