Ano, Dukla deklasovala tým, který před pár dny dokázal porazit Spartu. Jihlava sice už v šesté minutě vedla 1:0 po trefě Hronka, ale pak svěřenci trenéra Jinocha byli jak na kolotoči. Kušnír, Miloševič, Holenda a do šaten se šlo za vedení Dukly 3:1.

Dukla si užila pohodový zápas

„Začátek zápasu byl ve stylu proč si to dělat jednoduchý a byla z toho branka pro hosty. Ale pak přišla plodná dvacetiminutovka, kde jsme byli hodně přesní, a to, co jsme chtěli v ofenzivě hrát, se nám podařilo. Po krásných gólech jsme to otočili, na začátku druhé půle jsme přidali čtvrtý gól a bylo rozhodnuto," usmíval se po zápase mezi novináři trenér Dukly Jaroslav Hynek.

Dukla si tak konečně také užila pohodový zápas. Její fanoušci jsou zvyklí na umístění ve vyšších patrech tabulky, ale i když v této sezoně hraje tým z Julisky možná nejhezčí fotbal, tak to paradoxně nenese body.

Vítězství nad Jihlavou jim ale může přinést klid v tom, že právě tým z Vysočiny drží první sestupovou příčku a díky včerejší výhře na něj má Dukla desetibodový náskok a to může přinést klid do zbytku sezony, i když v úplně přímém ohrožení sestupových vod nebyla.

Vydřené vítězství 

Jsou zápasy, ve kterých válcujete soupeře, sázíte mu jeden gól za druhým a pak jste v euforii, jak jste dobří. Pak jsou ale zápasy, které vás stojí spoustu sil a po vítězství sedíte v kabině utahaní s pocitem, že to byla opravdu dřina. Přesně takové pocity museli mít včera večer slávisté, kteří vybojovali výhru 2:0 na Slovácku.

„Bylo to opravdu vydřené, domácí hráli skvěle a já jim musím vyseknout kompliment. Měli nasazení, kvalitu a jen jejich horší produktivita jim zabraňuje v lepším výsledkům," chválil Slovácko strůjce sešívaného úspěchu Jaroslav Šilhavý.

Kvality Slovácka ocenil Slávista Škoda 

Ten se vždy může spolehnout na kanonýra Škodu, což platilo i včera večer. „Gól nás uklidnil, ale domácí se hnali za vyrovnáním. Naštěstí jsme ty závary ustáli a náš druhý gól to pak rozhodl," pokračoval.

Kvality Slovácka ocenil právě i střelec vítězného gólu Škoda. „Hráli opravdu dobře. Nemohli jsme se dostat do rozehrávky, protože nás napadali a drželi balon," chválil. Slavia neprohrála už 21 zápasů v řadě, ale to hlavní ji teprve ještě čeká. „Není to špatné, ale ještě pět těžkých jich je před námi," dodal Škoda. Všichni slávisté teď budou držet v neděli palce Spartě, která doma hostí Plzeň. Ta nyní na Slavii ztrácí dva body.

Fotbalová číslaDukla Jihlava 4:1 (3:1)
Branky: 17. Kušnír, 19. a 54. Miloševič, 30. Holenda 6. Hronek. Rozhodčí: Jílek Kříž, Vlasjuk. Žluté karty: 90. Holenda (Dukla). Diváků: 1032.
Dukla: F. Rada Kušnír, Štetina, Šimůnek, Podaný Hanousek, Daniel Tetour, Mustedanagič (61. Koreš) Milošević (77. Brejcha), Holenda, Olayinka (87. Juroška). Trenér: Jaroslav Hynek.

Slovácko Slavia 0:2 (0:1)
Branky: 31. Škoda, 84. Deli. Rozhodčí: Královec Moláček, Dobrovolný. Žluté karty: Daníček Ngadeu, Frydrych. Diváků: 5648.
Slavia: Pavlenka Frydrych, Lüftner, Deli, Flo Ngadeu Mingazov (74. Bořil), Ščuk, Hušbauer (90.+2 Tecl), Sýkora (60. Zmrhal) Škoda. Trenér: Jaroslav Šilhavý.