Největší neproměněnou šanci si připsal slovácký kanonýr Došek, jehož hlavičku z bezprostřední blízkosti bravurně lapil Rada. Několik stovek nejvěrnějších příznivců Dukly se pak zaradovalo v 85. minutě, kdy domácí skvěle zahráli standardku, na jejímž konci stál ostrostřelec Pospěch. Ten se trefil už potřinácté v sezoně a dotáhl se na rozdíl jediného gólu na sparťanskou dvojici Lafata Hušbauer.

Jenže domácím nebylo přáno, aby se po čtyřech domácích nevydařených zápasech opět dočkali výhry. V 89. minutě totiž srovnal Petr a byla z toho konečná remíza 1:1.

„Jsem zklamaný, že jsme nevyhráli, měli jsme k tomu velice blízko, i když z ohledem na celý průběh utkání remíza odpovídá předvedené hře. Chtěli jsme vyhrát, ale je tam i pozitivum, kdy někteří hráči hráli prvně a nezklamali a to je dobré do budoucna," řekl po utkání trenér Dukly Luboš Kozel.

Ohlasy trenérů po utkání

Luboš Kozel (Dukla): „Měli jsme velice blízko k vítězství, i když remíza asi odpovídá průběhu hry. Obě mužstva chtěla hrát nahoru, bylo dost situací před oběma brankami. V první půli Slovácko hrozilo ze standardek, dali tyčku a břevno. Herně jsme o trochu lepší byli asi my, bohužel proměňování šancí je naše veliká slabina. Druhý poločas už byl víc otevřený. My jsme se snažili a za tím gólem šli. Když se nám ho podařilo vstřelit, tak jenom naší hloupostí a nezkušeností jsme dovolili soupeři vyrovnat. Můžete dostat gól, ale ne takový, kdy vám v poslední minutě soupeř projde přes čtyři hráče."

Svatopluk Habanec (Slovácko): „Tím, že jsme prohrávali, tak nakonec remízu bereme. I přesto, že jsme dneska měli víc brankových příležitostí než domácí. Na druhou stranu nás Dukla v některých pasážích svou kombinační hrou přehrávala. Jestli jsme chtěli pomýšlet na výhru, tak jsme museli dát první branku, což se nestalo ani po vyložených šancích nebo tyčích a břevnech. S určitými pasážemi hry nejsem moc spokojený. Na to, abychom se usadili v tomto umístění, je určitě hráčům co vytknout."

Dukla Praha - 1. FC Slovácko 1:1 (0:0)

Branky: 85. Pospěch - 89. Petr. Rozhodčí: Jílek - Kříž, Hrabovský. ŽK: Ouedraogo, Berger, Mareš - Petr, Kuncl, T. Rada. Diváci: 1238.

Dukla: F. Rada - Romera (73. Božič), Štetina, Jeřábek, Matěj Hanousek - Hlinka, Ouedraogo (88. Marek), Marek Hanousek - Berger, Pospěch, Mareš (81. Černý). Trenér: Kozel.

Slovácko: Heča - Kuncl, T. Rada, Košút, Reinberk - Diviš (84. Havlík), Petr, Šumulikoski, Valenta, Kerbr - Došek. Trenér: Habanec.

Pospěch: Tahle ztráta mě opravdu hodně se…

Jak moc zamrzí takový závěr?

Zamrzí hodně. Tento výkon byl asi náš nejlepší na jaře, i když jsme se více neprosadili gólově. Hráli jsme výborně dopředu, vytvořili si hodně šancí a měli to pod kontrolou. Ze standardky se nám krásně povedlo dát góla, ale po naší chybě jsme to neudrželi. Mrzí nás to dost, chtěli jsme konečně zase vyhrát. Dát gól v 88. minutě je vždycky lepší než ho dát ve druhé, ale dostat pak v 90. je o to horší.

Doma jste nevyhráli už popáté za sebou…

Sami nevíme proč. Loni jsme doma vyhrávali skoro všechno a každý tým, který sem přijel, z nás měl strach. První poločas byl teď výborný, ve druhém trochu došly síly. Chybí nám spousta hráčů, kteří jsou na marodce, to také hraje určitou roli, ale vymlouvat se na to nemůžeme.


Jaké máte cíle ve zbytku sezony? Alespoň trochu napravit nepovedené jaro?

To už nejde napravit. Oproti podzimu je to na jaře bída.

Vstřelil jste třináctý gól. Chtěl byste si spravit chuť alespoň titulem pro krále střelců?

Chtěl. Ale zase jsem dal gól a zase jsme nevyhráli. Je to ještě daleko, nejsem ani první. Chtěl bych to vyhrát, ale to, že jsme takhle ztratili zápas mě opravdu se…