Dvěma góly proti Bohemians Praha zařídil Spartě postup do čtvrtfinále Poháru ČMFS.

Důležité branky…

V sobotu svou parádní trefou zase nastartoval po trávníku bloudící tým k potřebné výhře nad Zlínem. Kapitán Letenských a vyhlášený bombarďák Patrik Berger na hřišti nezáří, ale konečně začal střílet důležité branky.

„Hodnocení mého výkonu? Já bych to nehodnotil. Podstatné je, jak hrajeme jako mančaft a jestli získáváme body,“ říká levonohý záložník.

…důležitý kapitán

Před hranicí velkého vápna si vzal míč, zvedl hlavu, podíval se na zlínskou branku a přesným švihem levé nohy poslal míč do sítě. Do té doby matně hrající tým se nastartoval a nakonec dotáhl zápas do vítězného konce. Patrik Berger se po pauze zaviněné zraněním vrátil do rudého dresu v lepším rozpoložení než na začátku právě probíhající sezony a zdá se, že roli kapitána Sparty začíná plnit na sto procent.

Berger ve Spartě 2008 close zoom_in

1. Boleslav (d, 1:0) 90
3. Olomouc (d, 1:1) 90
4. Budějovice (v, 4:1) 62
5. Žižkov (d, 2:0) 45
11. Příbram (d, 3:0) 34
12. Ostrava (v, 0:2) 81
P Bohemians (d, 2:0) 90/2
13. Zlín
(d, 2:0) 90/1

Celkem 582 minut, 3 góly
Bilance 6 výher, 1 remíza, 1 porážka

Pozn.: Číslo před zápasem udává ligové kolo, P = 4. kolo Poháru ČMFS. Dále počet odehraných minut/gólů.

„Kdo jiný by ten tým měl pozvednout, když ne on. I s tímto záměrem ho do Sparty jistě přivedli. Chtěli zkušeného hráče, který dá tým dohromady a on by měl být tím správným tahounem,“ myslí si Václav Daněk, bývalý kanonýr letenského celku.

Čerstvý pětatřicátník se na Slavii neohlíží

Po svém návratu z Anglie slýchával vicemistr Evropy z roku 1996 spíše jen kritiku. Chybí mu rychlost, není tvůrcem hry, ale v posledních dnech zřejmě „svůj diesel“ nastartoval. Alespoň co se gólového vyjádření týče. „Víme, že nehrajeme dobře, ale musíme makat. Jezdit po zadku. Šance v každém zápase máme, jen je musíme proměňovat a to se proti Zlínu povedlo,“ uvědomuje si Berger, kterýv pondělíslaví pětatřicáté narozeniny.

„Berger je pro mě ten z lepších hráčů Sparty. Má něco za sebou, hrál Premier league. Není tak zoufalej jako hráči okolo něj. Měl by ten tým pozvednout, ale potřebuje k tomu hráče kolem a to je horší,“ přidává svůj názor Ladislav Vízek, fotbalový internacionál.

„Do konce podzimu je ve hře ještě devět bodů, což pro nás podstatné. Ne to, jak bude hrát Slavia,“ ukončuje Berger.

close zoom_in POHLED Z TRIBUNY

Pískající Letná? Nový obyčej

Bídná hra sparťanských fotbalistů dopadá i na nejvěrnější příznivce. Fanoušci rudého celku už pomalu ztrácí trpělivost se svými „miláčky.“ Nepříliš atraktivní pojetí hry i matné výsledky. Na to Letná není zvyklá. A tak se bouří. Stejně tak tomu bylo i v sobotu proti Zlínu. Pískot i všudypřítomné nadávky utnul až gól Bergera.

„Já naše fanoušky chápu, chtějí se bavit. Vždyť ani my sami nejsme spokojení s tím, jaký fotbal teď předvádíme,“ přiznal kapitán Sparty. Jen aby se letenští nadšenci dočkali časů, kdy zase budou moci tleskat krásným fotbalovým akcím a elegantním gólům!