Během zimní pauzy Polidar počítal s tím, že do přípravy nastoupí 6. ledna u Litavky. Pak ale stačila jedna esemeska a nastal velký zvrat. Den nástupu do tvrdého zimního drilu se nezměnil, ale povolávací rozkaz nakonec přišel z pražské Letné, kam přestoupil v průběhu podzimu. „Byl jsem za to moc rád,“ řekl pro klubový web dvacetiletý fotbalista, který tak dostal možnost nasát atmosféru v historicky největším českém klubu.

„Nejdřív bylo všechno plánované tak, že zůstanu na hostování v Příbrami až do konce sezony. To znamená, že jsem tam měl původně absolvovat i celou zimní přípravu. Týden před začátek jsem ale dostal zprávu, že se mám hlásit ve Spartě, kde bych měl strávit první dva týdny,“ vysvětlil situaci okolo své osoby Polidar, který si tak musel zvykat na zcela odlišné prostředí, než doposud znal od Litavky. „Řada věcí je ve Spartě jiných. Především z hlediska celkového zázemí. Přeci jen Příbram je menší rodinný klub,“ podotkl.

S adaptací však podle svých slov žádný problém neměl. A do sparťanské rodiny tak velmi rychle zapadl. „Všichni mě vzali úplně normálně, takže žádný problém,“ pochvaloval si.

Polidar si kromě toho, že absolvoval několik náročných tréninkových jednotek, odbyl i premiéru v rudém dresu. V sobotu nastoupil do úvodního přípravného utkání A týmu s Českými Budějovicemi, ve kterém odehrál první poločas a podílel se na rozhodující situaci celého střetnutí, když nakrátko rozehrál roh na Guélora Kangu, jenž následně posadil míč přesně na hlavu Andrease Windheima, který rozhodl o vítězství Sparty 1:0.

V pondělí se už ale zase hlásil zpět u Litavky, kde absolvuje zbytek přípravy a dohraje probíhající ligový ročník. „V tuto chvíli vidíme jako prioritu, aby bojoval o pevné místo v Příbrami a aby měl prostor, se do jejich kádru znovu začlenit. Přáli jsme si, aby během těch dvou týdnů pochopil naše základní požadavky ohledně herní organizace, návyků a aby na tom pracoval v průběhu jarní části, byť bude v Příbrami. Budeme ho sledovat a monitorovat jeho výkonnost,“ vysvětlil trenér Sparty Václav Jílek.

„Byť to byly jen dva týdny, poznal jsem, jak to ve Spartě chodí, a trénoval jsem se skvělými hráči. Určitě mi to něco dalo, vím na čem dál pracovat. V létě se vrátím a znovu zabojuji o své místo,“ říká odhodlaně Matěj Polidar, který se tak na jaře bude snažit pomoci svému mateřskému klubu se záchranou ve FORTUNA:LIZE.

V dresu Příbrami se ale může představit už zítra, kdy Středočeši zakončí zimní Tipsport ligu s Duklou Praha.