Sparta hraje v sobotu v Příbrami, zatímco Slavia si hodlá v neděli večer zchladit žáhu na Bohemians Praha. Ještě předtím odpoledne v ďolíčku Bohemians 1905 přivítají Jablonec.

Příbram – Sparta, sobota 16.00 h

„Zápasy s Panathinaikosem nás posílily,“ řekl trochu překvapivě po aténské prohře 0:3 šéftrenér Sparty Jozef Chovanec. „Náš tým by nyní měl být v ligových utkáních odolnější, musejí ale podávat výkony na horní hranici svým možností.“

Domácí Příbram se však jen na základě těchto proklamací sama neporazí, což ostatně ví i Chovanec. „Udělala velký pokrok, má dobrou organizací hry. K tomu i k maximální koncentraci se musíme vrátit i my.

Spartě bude podle všeho nadále chybět kapitán a stoper Řepka (zranění zadního stehenního svalu), dále Kucka (po operaci kolene), Kladrubský (po operaci kolenních vazů) a Holenda (výron kotníku). „Bohužel se nám zraněním Řepky narušila osa týmu, tvořená staršími hráči. Věřím však, že ostatní hráči využijí šanci na zabudování do týmu,“ doplnil Chovanec.

Příbramna poslední chvílizískala dva záložníky, Schneidera z Brna a černého Videglu, jenž pochází z afrického Toga.

Bohemians 1905 – Jablonec, neděle 16.00 h

Nováček z Vršovic hraje zatím stále jen v Praze. Do ligy se vrátil dvěma bezbrankovými remízami s Brnem a na Spartě a ke všemu ani jeho poslední tři vzájemné duely s Jabloncem neměly vítěze.

„Podali jsme však jsme výkony, za které se nemusíme stydět,“ uvedl trenér Pavel Hoftych. Teď už má ovšem zálusk na tři body. Je tu ale jeden problém, na Letné se zranil tvůrce hry Dian, jenž si udělal výron v kotníku.

O mnohém zřejmě rozhodne fakt, jak si povedou oba zkušení brankáři, tedy domácí Sňozík a jablonecký Špit.

Jablonec jezdí do ďolíčku docela rád, v české lize tam zavítal sedmkrát a prohrál jen jednou, před devíti lety.„Ani teď tam nepojedeme na výlet. V bouřlivé prostředí to nebude snadné,“ věděl předem kouč František Komňacký.

Slavia – Bohemians Praha, neděle 19.00 h

Souboj neúspěšných – jiné přízvisko tento zápas snad ani mít nemůže. Slavii se coby obhájci titulu zatím v lize nedaří, má jen bod. A ke všemu ve středu vinou gólu v prodloužení vypadla z kvalifikace Ligy mistrů, vyřadil ji podceňovaný Šeriff Tiraspol.

A Bohemians Praha? Po dvou kolech je tým ze Střížkova v lize poslední bez bodu i bez vstřelené branky. Navíc ho tíží vzpomínka na loňský debakl 0:5 v Edenu.

Trenér Slavie Karel Jarolím chystá změny v sestavě. Mimo hru je střelec gólu proti Tiraspolu Hloušek, jenž má pochroumaný kotník. Na červenobílé marodce jsou nadále Kaufman, Šmicer a Pekhart.

„Doposud nám to nevycházelo, ale už se musíme od něčeho odrazit,“ řekl kapitán slavie Vlček. „Vyřazení Tiraspolem se už se nedá vrátit. Teď potřebujeme naplno bodovat v lize,“ uvedl stoper Suchý.

Soupeř postrádá nadále zraněné Grznára, Horáčka a Ibeho, otázkou je start Zoubka. „Máme problémy, ale má je i Slavia. Proč bychom ji nemohli překvapit,“ sdělil asistent trenéra Žáka František Kopač. Tým získal na hostování mladého olomouckého zadáka Heidenreicha.