Slavia dosud neodehrála čtvrtfinále v Olomouci kvůli tažení Evropskou ligou, v níž ji ve čtvrtek čeká čtvrtfinálová odveta proti Arsenalu. Pokud červenobílí s londýnským týmem vypadnou, nastoupí v MOL Cupu na Hané 28. dubna, tedy v den, který je oficiálním úředním termínem semifinále. V případě, že slávisté Arsenal vyřadí, bude se muset výkop čtvrtfinále v Olomouci opět upravit.

Jestli červenobílí Sigmu vyřadí, zopakují si se Spartou nedělní souboj z ligy. V něm slávisté rivala porazili 2:0 a mají na dosah třetí český titul po sobě. Vršovičtí se Spartou neprohráli od března 2016 už 13 soutěžních derby včetně předloňského pohárového semifinále, v němž svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského zvítězili v Edenu 3:0. Slávisté pod jeho vedením vyhráli MOL Cup v letech 2018 a 2019.

Příznivý los má pro semifinále Plzeň. Viktoria přivítá Teplice, které v lize bojují o záchranu. Západočeši jsou v nejvyšší soutěži šestí a z MOL Cupu by pro ně mohla vést snadnější cesta do pohárů. Oba soupeři se před vzájemným soubojem v semifinále utkají příští středu ve vloženém ligovém kole.

Plzeň si zahraje semifinále poháru podruhé za sebou, vloni vypadla se Spartou. Do finále naposledy prošla před sedmi lety. Teplice čeká semifinále poprvé od sezony 2014/15, finále hrály naposledy v roce 2009. Všech pět zbylých týmů v MOL Cupu už domácí pohár vyhrálo.

Pokud Slavia s Arsenalem vypadne, druhé semifinále MOL Cupu se odehraje 5. května. Finále by mělo být na programu o týden později, případný postup Pražanů v Evropské lize by však mohl termín posunout. Hostit finále bude tým, který je hůře postavený v tabulce koeficientů poháru za léta 2016 až 2020.