K fotbalu patří pivo a klobása. Platí to jak na vesnici, tak na velkých stadionech. 

Jenže právě Dukla si v minulosti získala pověst klubu gurmánských požitkářů. Jednou hostili fanoušky rybami, jindy vietnamskými specialitami. Na pohárový šlágr se v klubu shodli na nabídce zdejší klasiky, kterou ozvláštnil kiosek s hamburgery.

Verdikt? Slávisté si atmosféru a občerstvení pochvalovali. Nebyl problém požádat o vypečenější a horkou klobásu, spousta lidí ochutnala tradiční dukelské speciality: chléb se sádlem, bramboráček, koláčky a především u dětí frčel popcorn. 

"Celkem máme asi tisíc klobás," prozradil šéf hlavního stánku. Skoro se vyprodaly.

S nejdelší čekací dobou bojovali u hamburgerů. Kdo přišel brzy, hodinu před zápasem, rozhodně nelitoval. Opozdilci už čekali. Třeba dvacet minut, fronty se tvořily i během zápasu. Důvod? Z táhnoucího se hada na tribuně se totiž dalo dohlédnout na hřiště.

"Neříkejte to panu Tvrdíkovi, ale je to lepší než v Edenu," komentoval takzvané cigárko fanoušek Slavie, který vzal na Julisku dva syny.

A zdaleka nešlo jen o chuť či šíři sortimentu, hodně rezonovaly také ceny. Pivo za 45 korun (v Edenu je za šedesát), klobása za 70 korun (v Edenu je také dražší a podle tvrzení fanoušků menší). Rodiče si pochvalovali džus pro děti.

Zápas sledovalo i několik osobností z řad bývalých hráčů Dukly. Samozřejmě také Ladislav Vízek, člen zlaté party z olympiády v roce 1980. 

"Já sedím dole na kuří nožce a na ty dobroty se nedostanu. Vím, že se o tom hodně mluví. Přemýšlím, že začnu chodit na hlavní tribunu," usmál se fanoušek Dukly i Slavie. "Sem chodí víc štamgasti, catering tu bude asi o něco lepší," dodal.