Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Dukla zazářila v podzimní derniéře

Dejvice - Ústecký suveréndruhé fotbalové ligy vedl na Julisce 2:0, přesto zde nakonecpadl.

17.11.2009

ROZHODNUTO. Dlouhý výkop domácího gólmana Rady poskočil až ke střídajícímu Svatonskému (na snímku) a ten dal vítězný gól Dukly.Foto: DENÍK/Daniel Vrabec

Na takové fotbalové drama stojí za to přijít. Fotbalisté Ústí nad Labem, suverénní vládci podzimní části II. ligy, v dnešním zápase 16. kola vedli v Praze nad domácí Duklou ještě po dvaceti minutách druhého poločasu 2:0.

Nakonec se však vraceli domů s prázdnou, prohráli na Julisce 2:3.

Pražané v letošní druholigové derniéře dotáhli zápas s prvním týmem tabulky do vítězného konce až v nastaveném čase díky gólu střídajícího Svatonského a posunuli se alespoň na jedenácté místo tabulky před Opavu.

Hosté přitom od počátku zápasu dávali najevo své výsadní postavení v tabulce sebevědomým výkonem na hřišti. První poločas skončil na šance 1:1, nejprve hostující kanonýr Veverka po rohu zamířil z úhlu mimo tyče Radovy svatyně a krátce nato domácí Kulvajt trefil jen vyběhnuvšího gólmana hostí Nováka.

Osm minut před poločasem se už ale skóre poprvé měnilo. Benčík odcentroval před branku Dukly, její strážce Rada vyrazil míč jen k nohám France, ten posunul Veverkovi a ústecký ostrostřelec si snadno připsal desátý podzimní gól. Jedenáctý „zářez na pažbě“ pak učinil po devíti minutách druhého poločasu. Tentokrát kopal Benčík roh, z něhož našel prakticky přes celou šířku hřiště nabíhajícího Veverku a ten dělovkou z voleje pod břevno posunul skóre na 2:0 pro hosty.

Ti však za tohoto stavu polevili, a to se jim stalo osudným. V 65. min. centroval domácí stoper Vorel, míč propadl až k zadní tyči ústecké branky a skončil v síti. Vcelku náhodný gól, při němž zaspal zkušený stoper hostí Džuban.

O pět minut později však mohl završit hattrick Veverka a de facto zápas rozhodnout ve prospěch hostí, nedokázal však využít nedorozumění v řadách domácích. Stoper Kučera vracel Radovi, tomu míč odskočil přímo k dotírajícímu Veverkovi, ten ale v obrovské šanci přestřelil opuštěnou branku Dukly. „Překvapilo, mě, že se ten míč ke mně odrazil,“ přiznal Veverka – navzdory svým dvěma trefám smutný hrdina střetnutí.

Trest totiž přišel záhy, po rohu vyrovnal zblízka hlavou záložník Dukly Šiml.

Rozhodnutí a současně dokonalý obrat v zápase přišly až ve druhé minutě nastaveného času. Dlouhý výkop domácího gólmana Rady poskočil až ke střídajícímu Svatonskému a ten dal vítězný gól Dukly.

„Byl to dlouhý balon, do něhož šel i spoluhráč Chigou, já jsem však na něj křiknul, ať mi ho pustí. Udělal to, a to bylo rozhodující, protože míč propadl přímo ke mně a pak už mi nezbylo než ho trochu zvednout nad padajícím gólmanem Ústí, což se povedlo a mohli jsme oslavovat,“ popsal rozhodující moment Svatonský, pro něhož to navíc první podzimní gól.

„Důležité bylo, že jsme to za stavu nula dva nevzdali a bojovali až do konce. Odměna se dostavila v podobě mé rozhodující branky, i když jako hrdina dnes se necítím,“ dodal autor vítězné branky.

II. liga, 16. kolo

Dukla Praha–FK Ústí nad Labem 3:2

Branky: 65. J. Vorel, 73. Šiml, 90. (+2) Svatonský – 37. a 54. Veverka. Rozhodčí: Adámková – Pelikán, Marek. ŽK: Malý – Veverka, Valenta, Karlík. Diváci: 893. Poločas: 0:1.

Dukla: F. Rada – Mikula, O. Kučera, J. Vorel, Mičic – Gedeon – Malý, Hanousek (63. T. Berger), Šiml – Kulvajt (67. Svatonský), Vrána (76. Chigou). Trenér Bittengel.

Ústí n. L.: R. Novák – Hyčka, Džuban, Valenta, Dvořák – Šmrha – Franc (71. Volek), Martykán, Benčík – Karlík, Veverka (77. Jindráček). Trenér Habanec.

Autor: Denis Postler

17.11.2009 VSTUP DO DISKUSE

Prezident Zeman se svou paní odvolili v základní škole v pražských Stodůlkách.

Letošní volby do Sněmovny nejsou podle Zemana zásadní ani zlomové

Předvolební debata Deníku: Ivan Bartoš
51

V televizi zabodoval Bartoš, Babiš působil unaveně, hodnotí experti

Střípky z debaty: Šlechtová u pozadí koně, Bartoš v koloně či letmý polibek

/VIDEO/ Co by udělal předseda SPD Tomio Okamura, když by si ministryně Karla Šlechtová zvrkla kotník? Proč se Michaela Marksová nerada fotí při výstupu z auta? Superdebata Deníku nebyla jen o politice.

Jsem gay, prohlásil den před volbami šéf zelených Matěj Stropnický

Předseda Zelených Matěj Stropnický dnes oznámil, že je homosexuál. Vyjádřil se tak ke spekulacím bulvárních médií. O svém soukromí mluvit neplánoval, voliči by ale podle něj tuto informaci vědět měli.

Praha nemá dopravní strategii, tvrdí starosta Prahy 6

/ROZHOVOR/ „Do vztahů mezi Prahou a místními radnice se příliš promítá stranická politika a zvlášť výrazné to bylo v předvolební době,“ tvrdí starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP09). Podle něj by mělo být politizování všeho včetně třeba vedení linek autobusů nahrazené snahou o konstruktivní spolupráci. Zvlášť pak v řešení dopravy, která je nejpalčivějším problémem Šestky.

Petr Pravda: Oblíbení starostové mohou stranám přinést dobré výsledky

Politolog Petr Pravda řekl Pražskému deníku: "Oblíbení starostové městských částí mohou stranám přinést dobré výsledky." Už zítra půjdou (nejen) Pražané k volebním urnám a budou volit své poslance. Má smysl v letošních volbách kroužkovat jednotlivé kandidáty? Jak politikům pomáhají v bojích o voliče sociální sítě?