Pro outsidera je proti favoritovi vždy dobré, když drží co nejdéle od začátku bezbrankový stav. Ten ovšem ve Vršovicích platil pouze sedm minut, než se hlavou prosadil Krch. Hostům se nedala upřít aktivita, ale proti pozorné a organizované obraně klokanů to měli hodně složité. Stav 1:0 platil i o přestávce, krátce po změně stran se ale během pouhých tří minut prosadili Mužík s Hůlkou a bylo rozhodnuto.

"Přijel k nám zajímavý soupeř, který umí hrát dopředu. V týmu jsou mladí šikovní kluci. Snažili jsme se hrát kombinačně, ale trochu i vyčkávat na soupeře. Začátek byl dle našich plánů, pak se nám to trochu rozbilo. Dopustili jsme se několika lehkých ztrát a měli roztažené hřiště. Co se týče defenzivy, útoky Hlučína jsme zvládali ubránit. Je škoda, že rozhodnuto nebylo už v prvním poločase, protože šancí k tomu bylo dostatek. Druhá půle se odehrávala dle naší režie. Po těch dvou gólech jsme dál drželi míč a vytvářeli si další šance. Jen nás mrzí, že těch branek nebylo více," řekl k utkání Ivan Hašek, asistent hlavního kouče Bohemians Jaroslava Veselého.

Na hlučínské straně pochopitelně panovalo zklamání. "Hodnotí se mi to těžce. Věděli jsme, jak může Bohemka uspět. Byly to standardní situace, v nichž nás předčila. z našeho pohledu byla lepší první půle. Předvedli jsme pár pěkných akcí. V tom jsme chtěli pokračovat i po přestávce. Slepenými brankami ovšem domácí naše odhodlání zlomili. Za tříbrankového vedení už si zápas Bohemka hlídala a potvrzovala svou kvalitu," uznal kouč Hlučína Filip Smékal.

Hlučínští fotbalisté vyrazili do Prahy vlakem. Foto: Ondřej Teichmann
Podívejte se: Hlučín už je na cestě! Do Ďolíčku na pohár jede vlakem

Bohemians - Hlučín 3:0 (1:0)

Branky: 7. Krch, 48. Mužík, 51. Hůlka. Rozhodčí: Batík – Antoníček, Líkař. Diváků: 2299.

Bohemians: Valeš – Hůlka, Křapka, Krch – Dostál (61. Vilotić), Beran, Jindřišek (76. Jánoš), Nový – Květ (82. Bartek), Mužík (76. Hronek), Prekop (61. Drchal).

Hlučín: Lapeš – Putyera , Plesník, Hasala, Tomšů (63. Lehnert) – Buchvaldek, Praus (70. Holzer) – Moučka (88. Levčík), Mládek, Zajíček (63. Ptáček) – Smékal (70. Šindler).

Osmifinále českého fotbalového poháru MOL Cupu: FC Baník Ostrava - AC Sparta Praha, 20. listopadu 2022, Ostrava.
Obrazem: Sparta jde v poháru přes Baník dál. Emotivní bitvu vyhrála 3:2