Hattrick Marka Jarolíma Slavii přinesl tři body a zvýšení náskoku na čele prvoligové tabulky na šest bodů.

Dvě výstavní rány v prvním poločase a proměněná penalta v poločase druhém, taková byla vizitka bývalého plzeňského kapitána, který porazil v Edenu špatně hrající tým – tedy alespoň po většinu zápasu.

V závěru sešívaní nepochopitelně polevili a nechali skórovat nejprve střídajícího Mliku, poté Limberského. Kuriozitou utkání bylo zranění hlavního sudího Jílka.

Slavia – Plzeň 3:2 (2:0)

Branky: 13. a 19. a 66. z penalty M. Jarolím – 84. Mlika, 90. Limberský. Rozhodčí: Jílek – Chytil, Gallo. ŽK: Navrátil, Horváth, Jiráček, Ticháček (všichni Plzeň). Diváci: 9 517.

Slavia: Vaniak 3 – Suchý 2, Hubáček 2, Hošek 2, Švento 3 – Janda 2 (70. Belaid), Trapp 3 (46. Cissé 3), M. Jarolím1, Černý 3 – Fořt 3 (86. Pakhart), Besta 3. Trenér: K. Jarolím.
Plzeň: Ticháček 4 – Ševinský 4, Polák 5 (46. Halama 3), Navrá-til 4, Jiráček 4 – Petržela 2, Limberský 3, Horváth 3, Kolář 4 – Rezek 4 (82. Varadi), Krbeček 4 (69. Mlika). Trenér: Vrba.

Hlasy trenérů

Pavel Vrba, Plzeň: Mohli jsme vidět dva rozdílné poločasy. Bojácný výkon, špatná hra v defenzivě, osobní souboje možná z 90 procent prohrané, málo důrazu, tak to vypadalo z naší strany před přestávkou. Dostat dva góly ze stejné situace, to je obrovská taktická chyba. I ofenzivní činnost byla nulová. Ve druhém poločase se náš výkon rapidně změnil. Výsledek 3:0 neodpovídal průběhu hry, při troše štěstí jsme mohli urvat i tři body.
Karel Jarolím, Slavia: Naopak jsem byl celkem spokojen s první půlí, vedli jsme 2:0, Plzeň se k ničemu nedostala, hru jsme měli pod kontrolou. Do druhého poločasu jsme byli nuceni udělat jednu změnu – Petr Trapp má pochroumaný kotník – a celkový dojem nebyl dobrý. Zřejmě pod dojmem, že už se nemůže nic stát. I když celkem snadno jsme přišli k vedení 3:0. Druhá pětačtyřicetiminutovka zkrátka neprobíhala podle našich představ a závěr to jen potvrdil.

Na penaltu jsem musel jít, smál se Jarolím

Slávista Marek Jarolím rozhodl zápas s Plzní, málo vídaným způsobem – hattrickem. „Na záložníka dobrý ne?“ mrkne. I díky němu se Slavia po výhře 3:2 trhla na čele tabulky o luxusních devět bodů před druhou Boleslaví. Jarolím hattrick dokonal z penalty, když ho vyvolávali i diváci: „Nemuseli mě přemlouvat. Byla to povinnost. Vyčítal bych si, kdybych tu možnost nevyužil,“ říkal šťastný střelec.

A nemrzí vás trochu, že, že jste dal hattrick právě Plzni, odkud jste do Slavie přišel?

Sice některé hráče znám, ale na to se nedívám. Hrajeme o titul, potřebujeme každý bod.

O kolik jste tedy blíž k titulu třináct kol před koncem?

Týmy za námi ztratily, teď vedeme o devět bodů, ale cíl je ještě daleko. Rozhodně nám první vítězství na jaře pomohlo psychicky. Teď nás čeká Bohemka, další těžký zápas.

Popište své trefy, první hattrick v kariéře…

Nejdřív vyhrál dobře Pavel Fořt souboj, posunul jsem si to přes dva hráče na prostředek a propálil. Druhý gól byl odražený balón, který jsme trefil z první. Dva hezký góly…

…A třetí z penalty. To asi člověk musí jít kopat, když už dal dva góly.

To bych si později vyčítal, když už mám tu možnost (smích).

Jak jste prožíval závěr, po luxusním náskoku, tři branky nemusely stačit.

Bylo to hektické, Plzeň má dobrý mužstvo a ukázala to. Za stavu 3:0 to nezabalila. Bylo to drama. Ale zaplaťpánbůh za tři body.

Rozhodčí nám měl dát minuty navíc, láteřil Horváth

Rozezleně kvapil kapitán plzeňských fotbalistů Pavel Horváth do útrob Edenu. Jeho tým po tragickém prvním poločase, kdy prohrával 0:3, dokázal jen snížit na 2:3, víc času mu sudí Jílek a pak Hrubeš (Jílek se ke konci zranil, pozn. red.) nedovolil… „Jak je tohle možný. Jednou se nechal ošetřovat a pak dokonce střídal. Bylo asi pět střídání… Nezlobte se na mě, ale nastavit čtyři minuty, to je dost málo,“ supil se bývalý slávista.

Vypadáte dost naštvaně.

Nevím, jestli Slavia potřebuje takhle pomáhat… zbytečně.

Ale jen v tom to nebylo, ne?

Samozřejmě, prohráli jsme si to sami. Celý týden se na něco připravujeme a pak za pětadvacet minut prohrajeme zápas. Dvě střely a dva góly – to je nesmysl.

Kde byla chyba?

V komunikaci, při odvrácení míče si nepočínáme důrazně, to by potrestal každý jiný mančaft jako je Slavia.

Co jste si říkal, když se stav během šesti minut změnil na 2:0?

Věřil, jsem, že to můžeme zlomit. Ale tohle jsou školácký chyby, který rozhodují zápasy. Příšernost…

Furt jste věřil, že se dá něco dělat?

Jistě, 2:0 je nejhorší výsledek, který tým akorát uspokojí. Kdyby tam Krbec (Krbeček) proměnil stoprocentní šanci, bylo by to jiný.

Jako třeba za stavu 1:3, kdy vám rozhodčí neuznal gól?

Taky. Podle mého rozhodčí písknul až moc brzo, měl si počkat. To byla regulérní branka… Ale co, ukvapil se. Aspoň nás ale měl za stavu 3:2 pustit do dalších aspoň dvou minut, bylo by to zajímavější…

Po celou dobu utkání na vás slávističtí fanoušci bučeli a řvali ‚Horváthe, ty jsi hovad…‘ Čekal jste, že vás líp přivítají, když jste hrál za Slavii?

Jako hůř?

Ne, lépe…

(smích) Nevím, jsme v Čechách. Tohle neřeším.