Spartu čeká náročný vstup do jara, jelikož se už ve čtvrtek 16. února představí v Evropské lize na hřišti Rostova. Ligové utkání s Bohemians doma Letenští sehrají v neděli a hned další čtvrtek přivítají Rostov v odvetě doma.

Úvodní jarní kola se natáhnou až do pondělí

To další dva aspiranti na titul Plzeň a Slavia začnou podle plánu v sobotu 18. února. Slavia od 16.30 hodin přivítá Jihlavu před kamerami O2 TV Sport, Plzeň od 18.45 hostí Příbram v přímém přenosu ČT sport.

Obě úvodní jarní kola se natáhnou až do pondělí. V 17. kole to bude duel v Liberci, který se střetne se Zlínem od 17.00, v 18. kole pak zápas Mladé Boleslavi s Teplicemi rovněž od 17.00. Ligová fotbalová asociace se tak domluvila s televizemi, aby v mrazivém počasí nemuseli fanoušci chodit na fotbal v pátek po osmé hodině večer.

Slávii by mohl posílit Telcl 

Fotbalová Slavia by mohla získat už šestou zimní posilu. Podle serveru iDNES.cz má do druhého celku ligy namířeno útočník Stanislav Tecl z Jablonce. Šestadvacetiletý hráč ještě musí v Edenu projít zdravotní prohlídkou a v úterý by měl být přestup dotažen. Vršovický klub zatím informaci nepotvrdil.

Tecl už ve Slavii jako mladý talent krátce hostoval na jaře roku 2010, za červenobílé ale zasáhl jen do čtyř ligových utkání. Poté se vrátil do Jihlavy, jejímž je odchovancem, a před čtyřmi lety přestoupil do Plzně.

Telcl by se stal šestou zimní posilou Slavie

Z Viktorie předloni v červnu zamířil spolu s dalším útočníkem Tomášem Wágnerem do Jablonce a na severu Čech má smlouvu do června 2018. Na začátku této sezony měl Tecl zdravotní problémy a naskočil až v sedmém kole. Celkem má v lize odehráno 110 zápasů, v nichž nastřílel 38 branek.

Pokud bude jeho přestup dotažen, stane se šestou zimní posilou Slavie. Druhý tým ligové tabulky už angažoval záložníky Jana Sýkoru, Marka Alvira, obránce Michaela Lüftnera s Perem-Egilem Floem a brankáře Přemysla

Čtěte také: Klokani míří bez ztráty bodu do Final four Tipsport ligy