Mistr ligy BS Bohemians 1905 a vítěz Českého poháru BS Ladronka Praha se navíc kvalifikovali do prestižního evropského halového turnaje, který se bude konat  v Praze.

Cesta do finále Superligy byla pro první dva týmy BS Bohemians 1905 a BS Ladronka Praha jasná již před koncem základní části Ladronka ligy, když si vypracovali po 7 kole dostatečný náskok před ostatními soupeři.

Otázkou bylo, kdo další se kvalifikuje do finále Superligy. Nakonec se po týmu Braníku BS radoval mladý tým z BFC Malá Strana.

Finále Superligy se odehrálo na dvě semifinále, když v prvním zápase vyzvala BFC Malá Strana tým BS Bohemians 1905 a ve druhém zápase Braník BS domácí BS Ladronka Praha.

Jestliže zápasy základní části Ladronka ligy vyznívaly jednoznačně pro favority a dvouciferné skóre nebylo výjimkou, pak finále Superligy se ukázalo být tím pravým vyvrcholením soutěže. BFC Malá Strana do poslední chvíle držela s favoritem krok, ale nakonec se z vítězství radoval zkušený tým BS Bohemians 1905 v poměru 4:2.

Druhé semifinále bylo jednoznačnější, když po dvou třetinách BS Ladronka Praha navýšila skóre na konečných 5:0. Bohužel již v průběhu druhé třetiny dala o sobě vědět slibovaná bouřka, která tak posunula zápasy o umístění o půl hodiny později. Nakonec se podařiloodehrát i oba zbývající zápasy a po 21 hodině jsme mohli znát nového mistra.

Finálový výsledek se zrodil po napínavém souboji a následném zahrávání pokutových kopů.

Nejlepšího střelce soutěže uhájil nestárnoucí Martin Dlouhý s 23 góly z BS Ladronky, když mu především v posledních kolech šlapal na paty spoluhráč Jakub Tošovský, který byl vyhlášen nejlepším hráčem ligy.

Nejlepším brankářem se stal brankář Petr Víšek z mistrovského týmu.

Nyní trio nejlepších hráčů a dalších účastníků finále Superligy čekají reprezentační povinnosti, když se poperou o postup do divize A.
Finále se koná ve dnech 8. až 11. srpna letošního roku ve Španělsku.

Podrobné nformace o finále a reprezentaci bude možné najít nainternetových stránkách plazovakopana.cz

Finálový turnaj

Finále: Bohemians 1905 – BS Ladronka 4:4 (8:7 pen.) (2:2, 1:2, 1:0)

o 3. místo: Braník BS – BFC Malá Strana 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

1. semifinále:  BS Bohemians 1905 – BFC Malá Strana 4:2 (0:0; 3:0; 1:2)

2. semifinále: BS Ladronka Praha – Braník BS 5:0 (2:0, 3:0, 0:0)