"Váchu nebudu komentovat," říkal potom smutný Piták.

Smutný? Nedivte se. Slavia sahala po senzačních bodech.

"Mrzí to hodně. Měli jsme to fantasticky rozehrané, vedli jsme 1:0 a měli jsme v první půli další šance. Bohužel jsme je neproměnili, stejně jako další stoprocentní šanci na začátku druhé půle. Pak už nás Sparta začala přehrávat a v závěru nás potrestala," dodal Piták po šlágru 23. ligového kola.

"Výsledek je pro nás určitě krutý, myslím, že jsme si nezasloužili prohrát," uvedl.

Slávisté stejně jako v podzimním derby doplatili na to, že neproměňovali gólové příležitosti, kterých měli nečekaně dost. "Věděli jsme, že se do šancí asi dostávat budeme. Minulý týden sice Sparta vyhrála v Hradci 3:0, ale Hradec měl taky plno šancí. Věděli jsme, že Sparta má vzadu okénka, ale využili jsme bohužel jen jedno," uvedl pětatřicetiletý středopolař.

"Chybí nám větší klid. Minule s Bohemkou jsme taky měli šance," posteskl si Piták.

Sparťané podle něj dokážou skórovat i z ne zcela vyložených šancí. "Jdeme sami na bránu, máme to na malém vápně, to tam musíme dorvat. Lafi (Lafata) z toho dá góly, my bohužel ne. Dá se říct, že jsme je do nějakých stoprocentních šancí ani nepouštěli a bohužel jsme to stejně neuhráli," uvedl Piták.

Připustil, že v závěru už jeho týmu docházely síly. "Sparta dobře drží balon, naběhali jsme toho hodně. Ale je škoda, že prohrajeme ze standardky," řekl smutně Piták.