Sigma nevytěžila z úvodních dvou jarních duelů ani bod a před zápasem se Slavií, již doma třikrát za sebou porazila, vyhlašuje stav nejvyšší pohotovosti. Domácí kouč Vlastimil Petržela změnil zažité pořádky a zvolil velmi neortodoxní způsob přípravy: svůj tým prý po vzoru české reprezentace nechal ve čtvrtek ponocovat bez obav z porušení životosprávy.

„Možná to bude mít týž efekt a vyhrajeme jedna nula, za to bych byl šťastný. Potřebujeme se už chytit,“ vysvětlil Petržela, někdejší útočník a později i trenér Slavie. Kouč Hanáků stále nepřenesl přes srdce křivdy sudích z úvodu jara. „Doufám, že teď už se nic nestane. V Liberci nás o body obrali rozhodčí, na tom trvám,“ dodal.

Sešívaní neprohráli už třináct utkání a mohou živit naději, že po jedenácti letech oslaví mistrovský titul. Do Olomouce pojedou sebevědomí, venku totiž vyhráli už šestkrát za sebou.

„Domácí dvakrát vyšli na prázdno, určitě si chtějí napravit reputaci. Ve své situaci nemají co ztratit,“ varuje své svěřence kouč Slavie Karel Jarolím. „Nic nesmíme podcenit. Olomouc hraje kombinační fotbal a v kádru má hodně mladých hráčů.“

Slavii chybí Latka, který si poranil v zápase v Liberci zadní stehenní sval, nejistý je start Necida. Ten se ze srazu reprezentace do 19 let vrátil se zhmožděnou achilovkou.

Slavia počítá s dobýváním defenzivy Sigmy. „Jsme připraveni i na to, že bude hrát ze zajištěné obrany a spoléhat na brejky,“ říká Jarolím.

Začátek nedělního zápasu je ve 20.15 a přímým přenosem ho vysílá program ČT4.