Pane Fousku, kdo je podle vás vítěz a kdo poražený?

Vítěze nemáme, poraženi jsou svým způsobem všichni. Na druhou stranu víme, že v roce 2005 byla podobná situace a během roku proběhly hned tři valné hromady. Je to i určitá daň systému, který máme nastaven. Nekritizuji komorovost, ale že je to poměrně těžkopádné.

Půjdete do toho znovu?

Teď nelze odpovědět. Předpokládám, že před mimořádnou valnou hromadou musí celý kandidátský proces proběhnout znovu. Hlavně musí přijít intenzivní vyjednávání mezi českou a moravskou komorou.

Zaslechl jste o variantě, aby jeden z kandidátů odstoupil?

Odstoupení jednoho nebo druhého jsem zaznamenal už někdy kolem 12. května. Jsem zvyklý bojovat, takže o odstoupení jsem vůbec neuvažoval.

Ocitl jste se pod tlakem, abyste odstoupil?

Neříkal bych tomu tlak. Padly legitimní dotazy mezi druhým a třetím kolem, které byly vzneseny na kolegu Malíka i na mě. To je běžná součást voleb.

Jak tohle uškodí fotbalu?

Technicky to neumím posoudit, neznám detaily současného vyjednávání mezi svazem, ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a dalšími subjekty. Nemůže být ale jednoznačně kvalifikována vina. Je to jako doma, když máte tři děti, také nebudete jako rodiče jednoho upřednostňovat a druhého uzurpovat. Věřím, že to bude silným impulsem pro povolební vyjednávání.