Sparťané domácí Kypřany na začátku zápasu totálně zaskočili. Ve čtvrté minutě totiž geniální Haraslínovu přihrávku pohotově do sítě napálil Kuchta. O sedm minut později se do míče parádně opřel Birmančevič a bylo to o dva góly.

"Byla tam dobrá akce, kdy jsme to skvěle dohráli. Já jsem to chtěl strhnout na přední tyč, ale pak jsem musel mezi obránce a levačkou jsem to uklidil. Akorát mě pak mrzí ty šance, které jsem měl," byl i přes branku v rozhovoru pro Českou televizi sebekritický Kuchta.

Do šaten se šlo za stavu 0:3, v první minutě nastavení o tom rozhodl další gól Birmančeviče, který se protáhl domácí obranou a šikovně prostřelil gólmana.

A mohlo to být ještě veselejší, v průběhu první půle neproměnil Kuchta sólový únik, na druhé straně zabránil možná gólové střele Vitík, který do dělovky Cajúho nastrčil čelo a byl po úderu míčem viditelně otřesený.

Aktivita Sparty pokračovala i po přestávce. V 69. minutě utíkal vstříc hattricku i kyperskému brankáři Birmančevič, tentokrát ho ovšem neprostřelil.

V závěrečné dvacetiminutovce se začali ozývat také domácí hráče. Vindahl nejprve skvělým zákrokem zlikvidoval tečovaný míč od Vydry, v 84. minutě ale kapituloval, když ho přehodil Bengtsson.

Sparťané vyhráli 3:1 a už mohou spřádat plány na únorové bitvy v jarní části Evropské ligy.

"Žádná cesta není v evropských pohárech jednoduchá. Jsem rád, že jsme konkurenceschopní i v evropské soutěži a těším se na další zápasy," přiznal Ladislav Krejčí. "Druhý poločas jsme už nebyli lepším týmem, ale hrajeme ve velké intenzitě už několikátý zápas a ty síly dochází," uvedl.

A vysněný soupeř pro vyřazovací boje? "Hanciho," vypálil jednoznačně, že by se rád znovu potkal s bývalým sparťanem Dávidem Hanckem, který hájí barvy Feyenoordu Rotterdam. Ten je jedním z osmi celků na třetích místech základních skupin Ligy mistrů, z nichž vzejde právě soupeř pro Letenské.