Melichárek vyrazil proti balonu, po kterém už se natahoval slávistický snajpr Milan Škoda. Ten se sice v pokutovém území svalil taky, ale Pavlík schytal tvrdší direkt od zasahujícího brněnského gólmana. „V první chvíli jsem myslel, že to bude penalta, ale rozhodčí to asi viděl jinak,“ popsal moment útočník Tecl, který přišel na trávník o sedm minut dřív.

V 71. minutě si pak na přední tyči naskočil na rohový kop Josefa Hušbauera a míč s pomocí vzdálenější tyče skončil v brance. „Z naší strany jsme znovu doma podali vynikající výkon. Jen škoda, že ze dvou zápasů po sobě, kdy jsme doma hráli nadoraz, jsme vytěžili jeden bod. Minule s Karvinou jsme dali dvě břevna a jednu tyč, všechno šlo. Teď opačně, z tyče se nám vrátil balon do brány a prohráli jsme 0:1. Je těžko vysvětlitelné, proč to tak v životě chodí, z naší strany šlo o výborný výkon, měli jsme dobrý přechod do útoku, obrovské nasazení, jenže dlouhodobě se potýkáme s řešením situací v šestnáctce. Buď nezakončíme, nebo si dobře nepřihrajeme. V předfinální fázi si vytvoříme šance, ale málo jich zakončíme,“ posteskl si brněnský trenér Roman Pivarník.

Pavlík při standardní situaci scházel na svém obvyklém místě, balon na přední tyči se snesl k volnému Teclovi, který šancí nepohrdl. „Pavlík je druhý hráč za Škodou v nebezpečném prostoru a vypadl nám, takže se celá obrana musela posunout o jednoho hráče. Ztratili jsme v zónové obraně jednoho vysokého, bohužel balon směřoval právě do toho prostoru. Měli jsme to taky uhrát, jenže bohužel neuhráli a dostali jsme gól,“ litoval Pivarník.

Po nuceném konci Pavlíka se do středy obrany zatáhl Lukáš Vraštil, na kraj obrany zamířil střídající Ondřej Sukup. Při standardní situaci na přední tyči operoval Michal Škoda, jenže balon se snesl za něj, kam se na obvyklou pozici Pavlíka posunul Lukáš Kryštůfek. „Byl jsem tam se Škoďákem a míč šel mezi nás, ztratil jsem ho za jeho hlavou a Tecl tam byl skoro sám,“ okomentoval rohový kop Kryštůfek.

Tecl si připsal padesátou branku ve 139 utkáních nejvyšší soutěže. „Standa má v sobě X-faktor, umí vstoupit do zápasu a když přijde na hřiště, umí tým vyburcovat, mluví na hráče. Reagovali jsme na hru soupeře, Brno hrálo vysoko s obranou, dostupovalo naše záložníky, ve středu hřiště jsme neměli prostor. Standa šel na hřiště s úkolem rozbíhat obranu, aby musela couvnout, což splnil. Je strašně silný v šestnáctce, v osobních soubojích, nábězích, byl jeden z klíčových faktorů, že jsme to zvládli,“ ocenil kouč Pražanů Jindřich Trpišovský.

Jediná situace rozhodla utkání, ve kterém Zbrojovka oslavila 105. výročí založení klubu a přihlíželo mu podle oficiálního údaje přes pět a půl tisíce diváků. „Není mužstvu co vyčítat, jen to, že fotbal se hraje na góly. Je důležité, abychom ve výkonech pokračovali dál a zlomili to v zápase venku. Měli jsme lepší držení balonu než Slavie, přitom mužstva navrchu mají jasně fotbalu dominovat. Jsem spokojený s výkonem, jedině s výsledkem ne,“ litoval Pivarník.

Už v minulém zápase s Karvinou odstoupil s otřesem mozku Miloš Kratochvíl, teď nedohrál duel Pavlík, s ovázanou hlavou střídal předčasně také Škoda. „Doufám, že Pavlas bude v pořádku, Škoďák šel dolů a měl taky pingpongový míček na hlavě. Fotbal se Slavií bolí, hraje jednoduchý silový, důrazný, bohužel jsme na to doplatili dvěma hráči. Kádr není tak široký, abychom si mohli dovolit ztratit hráče,“ doplnil brněnský trenér.

Zbrojovka Brno – Slavia Praha 0:1 (0:1)Branka. 71. S. Tecl. Rozhodčí: Z. Proske - R. Kotík, R. Dresler. Žluté karty: 18. M. Lutonský, 40. M. Juhar - 43. M. Ngadeu Ngadjui, 56. E. Sobol, 84. M. Frydrych. Diváci: 5 546.
Brno: D. Melichárek - L. Vraštil, P. Pavlík (64. O. Sukup), L. Kryštůfek, M. Lutonský - R. Acosta, J. Polák, J. Sedlák, M. Juhar - M. Zikl (72. K. Bazeljuk), Michal Škoda (88. A. Růsek).
Slavia: O. Kolář - M. Frydrych, J. Jugas, M. Ngadeu Ngadjui, E. Sobol - J. Bořil, T. Souček, J. Hušbauer, J. Hromada (55. S. Tecl), M. Stoch (83. T. Necid) - Milan Škoda (81. D. Danny).