Po uplynulém víkendu se o něm zase mluví. A dokonce po celé Evropě. Tentokrát ne kvůli řízení auta v opilosti, napadení fotografa, urážkám soupeřova trenéra nebo konfliktu s koučem národního týmu… Všichni ho opěvují za nádherný gól v přípravném zápase Slavie proti Šachťaru Doněck. Považte, do sítě ukrajinského brankáře se trefil z vlastní poloviny.

Gól z vlastní půlky 

„Takhle pálí Stoch“, video s tímto názvem ihned obletělo fotbalové servery. Záložník červenobílých trefou ze vzdálenosti zhruba 55 metrů otevřel skóre, a i když Šachťar nakonec vyhrál 3:2, byl slovenský hráč po právu nejvíce oslavován.

„Mám fantastický pocit. Poprvé v kariéře se mi něco takového povedlo. Častokrát jsem o tom snil nebo si promítal v hlavě, jaké to může být, dát gól z vlastní půlky,“ usmíval se po zápase záložník.

Takhle se netrefil ani Beckham 

Jak se vše seběhlo? Slávisté rychle rozehráli standardní situaci kousek za vlastním vápnem, Stoch se jen podíval, kde stojí brankář, a pak se už jen napřáhl k životní trefě.„Ve většině utkání se snažím všímat, jak vysoko stojí brankář a tenhle stál extrémně vysoko. Tak jsem asi třikrát zakřičel na Kubu Hromadu, který mi míč posunul a pak jsem se snažil jen rychle vystřelit. Chvála bohu, že jsem trefil bránu,“ okomentoval gól. „Takhle se netrefil ani Beckham. Překvapilo nás všechny, jak to kopl,“ chválil svého svěřence trenér Jindřich Trpišovský.

Každá branka se počítá 

Přestože šlo o výstavní ránu, stále se jednalo „pouze“ o přípravný zápas. V jedenácti podzimních ligových utkáních se Stoch nezapsal mezi střelce ani jednou. Blýská se na lepší časy? „Každá branka se počítá, a je důležitá pro psychiku. Ať jde o dorážku nebo takovou střelu,“ dodal hráč, který už dokázal vyslat výstavní střelecký projektil.

V roce 2012 získal Cenu Ference Puskáse za gól roku, který vstřelil v dresu tureckého Fenerbahce. Zajímavostí je, že stejnou anketu vyhrál o dva roky dříve Hamit Altintop, bratr Halila, jenž ještě ve středu patřil také Slavii.