„To ani nevím, ale po tak dlouhé době už je to asi rarita,“ řekl Deníku po bezbrankové plichtě v Horních Počernicích kouč zelenobílých Luboš Urban. Jeho tým vede už jen o dva body před Kolínem. A to hraje v sobotu na půdě dalšího z kandidátů postupu Chebu, kde bude horká velikonoční půda.

„Los, který jsme měli na startu jara a stále ještě máme, je vražedný. Ale dál vedeme a hlavně nesmíme panikařit,“ zdůraznil Urban. „Teď abychom se pokusili v Chebu vyhrát. Snadné to nebude, ale máme na to.“

Přitom dobře věděl, že Sparta B, posílena o Pavla Mareše, Juraje Ančice a Tomáše Juna z A-týmu, si bod zasloužila. „Bude-li hrát takový fotbal dál, i tenhle bod se nám po sezoně zhodnotí,“ odhladl Urban.

„Dnes to ale s fotbalem nemělo moc společného,“ utrousil při odchodu z kabin Jun. Tak trochu otrávený, že hraje na jaře jen třetí ligu za béčko. To ještě předloňský král střelců I. ligy netušil, že dva dny nato vystřídá v duelu s Mladou Boleslaví v polovině druhé půle Horvátha a jeho příchod na hřiště bude impulzem k velkém obratu skóre a základem výhry 4:1.

V Horních Počernicích ale vyšel v sobotu naprázdno. Podobně jako Guido Barreyro. Po vystří-dání dorostencem Třešňákem si 19letý Argentinec alespoň vztekle kopl do tunelu pro odchod hráčů. Bylo to deset minut po obrátce, kdy domácí vyvinuli tlak a měli i šance.

„První půle ale kromě úvodu nestála z naší strany za nic, byli jsme všude pozdě a hráli nakopávanou, kterou úplně nesnáším. To nebyla naše prezentace. Až po obrátce jsme konečně začali víc hrát náš fotbal a i když to nebylo optimální, měli jsme tlak i tři gólovky. Ale nedali jsme. Víme, že jsme neodevzdali, na co máme,“ dodal lodivod Bohemians Praha.