Protáhne Slavia svoji neporazitelnost i na půdě rozjeté Olomouce? Oklepe se Sparta po ostudě v Brně a přejede doma Karvinou? Uvidíme dnes a zítra.

BOHEMIANS DNES DOMA, SLAVIA NA HANÉ

Dnes se v akci představí oba celky z Vršovic a oba s rozdílnými starostmi. Zatímco Bohemians se doma proti Slovácku budou snažit vstřelit konečně po třízápasovém půstu gól, Slavia bude v Olomouci bojovat o 32. ligový zápas v řadě bez porážky.

Klokani na úvod sezony obrali o bod Spartu a když posléze porazili Karvinou, byl z toho nejlepší start za poslední roky. Pak ale přišlo střelecké trápení.

„Máme problém s finálním řešením akcí. Neřešíme to dobře a devalvuje se tím náročná práce celého týmu,“ postěžoval si trenér Klokanů Martin Hašek. „Slovácko hraje organizovaně, aktivně. Nejsou líní běhat, nemají ve svém týmu žádné hvězdy, nečeká nás nic lehkého,“ dodává před dnešní bitvou, která v Ďolíčku začne v 17 hodin.

ZAPOMENE SPARTA NA BRNĚNSKÝ VÝPADEK?

„Nejhorší výkon sezony. Neakceptovatelné. Výkon, který si Sparta nezaslouží,“ trenér Sparty Andrea Stramaccioni nenechal po prohře 0:2 na hřišti posledního Brna na svých svěřencích nit suchou. A jestli chce alespoň trochu uklidnit již hodně rozezlené fanoušky, musí zítra s Karvinou bezpodmínečně zabodovat.

Povinnost zítra naplno bodovat podtrhuje i fakt, že Spartu pak čeká velmi náročný program – derby na Slavii, doma s Teplicemi, cesta na Julisku, doma proti Plzni a poté do Jablonce.

Tahle série pořádně prověří, jak na tom Letenští opravdu jsou. „Reprezentační přestávka nám pomohla. Máme výborné mužstvo, jen to musíme přenést na hřiště,“ vzkazuje italský kouč.

Po výhře v derby nad Bohemkou bude chtít Dukla uspět i na trávníku předposlední Jihlavy. A šance má, její hra se zlepšila a obranu čerstvě vyztužil Mario Holek ze Sparty. „Naše výkonnost jde nahoru a máme se o co opřít, chceme v Jihlavě bodovat,“ hlásí trenér Jaroslav Hynek.

Šanci na plný bodový zisk má o víkendu kompletní pražský čtyřlístek. Uspěje?