Letošní výzva je ovšem pro fotbalisty Slavie obzvlášť pikantní: Mají za sebou podzimní půlsezonu zkategorie snů– historický postup do Ligy mistrů.

Apřed sebou motivaci nejen čistě sportovní– příslib otevření nového stadionu vEdenu, na nějž čekají slávističtí fotbalisté ijejich příznivci jako na smilování.

„Nemůžeme tvrdit, že naším cílem není zisk titulu, to bychom se jenom za něco schovávali,“ vyhlásil záložník Vladimír Šmicer už na konci podzimní sezony.

„Pevně doufám, že jsou naši fanoušci připraveni nám vboji oprvní příčku pomoci. Nejenom vderby nebo vzávěru ligy, ale vkaždém zápase, který je stejně důležitý jako ty ostatní,“ doplnil kouč Karel Jarolím ve čtvrtek vnoci.

To už měli za sebou jeho svěřenci první „ostré“ utkání. Jako poslední český zástupce vpohárové Evropě nastoupili proti Tottenhamu. Prohráli 1:2, soupeř byl vprvním poločase jasně lepší. Po obrátce se začal „sešívaný soubor“ rozehrávat.

Ivdalších několika ligových zápasech možná bude Slavia platit daň za obměnu kádru. Během zimní přestávky odešel téměř klubový symbol Stanislav Vlček a přišlo hned šest novýchtváří.

„Až vprůběhu jara se ukáže, jestli je naše mužstvo silnější nebo slabší než na podzim,“ řekl opatrně defenzivní univerzál MarekSuchý.

První zkouška Slavii čeká tuto neděli, kdy doma nastoupí proti Budějovicím. Ta poslední je na programu vsobotu 15.května, to sešívaní hostí Jablonec.

Afanoušci si vysnili jasný scénář: oslava titulu vEdenu.