Bývalá odvolací a revizní komise (ORK) fotbalového svazu na začátku června zrušila šestimilionovou pokutu a odečet 20 bodů, kterými disciplinární komise v dubnu potrestala Bohemians Praha. Vedení ČMFS však verdikt ORK, který podle informace na svazovém webu obdrželo dnes, neuznalo a tresty zůstávají v platnosti. ORK podle představitelů ČMFS neměla právo rozhodnout, protože při posuzování případu nebyla usnášeníschopná.

"Toto rozhodnutí ORK považujeme za neplatné a nulitní, jako by neexistovalo. Nebylo vyneseno v souladu se stanovami. Bereme to tak, jako by se ORK ani nesešla," řekl dnes ČTK místopředseda svazu Jindřich Rajchl.

Verdikt ORK z 1. června by pomohl týmu z pražského Střížkova, který od disciplinárky odešel s tresty kvůli tomu, že nenastoupil k derby s Bohemians 1905 a nedodal důkazy v údajné korupční kauze týkající se loňského utkání s Olomoucí.

Svaz: ORK prý nedodržela základní principy

Svaz tvrdí, že se bývalá ORK dopustila několika procesních pochybení. Podle Rajchla tak neměla právo rozhodnout. "Nebyly tam dodrženy základní principy. Včas nebyli obeslání účastníci řízení, ani orgán, proti kterému řízení směrovalo. A ORK především nebyla usnášeníschopná, protože v případu rozhodovali pouze dva lidé, což je v rozporu s řády," uvedl Rajchl.

Odvolání Bohemians Praha proti pokutě a bodovému odečtu bude posuzovat nově zvolená ORK, o jejíž podobě se rozhodlo 3. června na mimořádné valné hromadě ČMFS. Rajchl nevylučuje, že může rozhodnout stejně jako její předchůdci. "Budeme respektovat jakýkoliv verdikt, ale musí to být po standardním procesu, který splní všechny náležitosti," řekl Rajchl.

Hlavním úkolem nové ORK bude především vyřešení vleklého sporu tří "Bohemek", který svaz řeší už pět let. Po valné hromadě zůstal předsedou komise Ondřej Lněnička, kterého doplnili Markéta Haindlová, Karel Podolka, Bohuslav Heczko a Jaroslav Němeček.